آیین تجلیل از استاد هادی منتظری، موسیقیدان برجسته کرمانشاهی برگزار می شود
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری آیین تجلیل از استاد هادی منتظری، موسیقی دان برجسته کرمانشاهی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ در راستای تکریم از بزرگان عرصه هنر کرمانشاه، از استاد هادی منتظری امروز چهارشنبه (1 اردیبهشت)  در تالار وحدت کرمانشاه تجلیل خواهد شد.

وی همچنین اشاره ای نیز به فعالیت های استاد هادی منتظری داشت و گفت: استاد منتظری از هنرمندان عرصه موسیقی ایران است که در کرمانشاه متولد شده و هم اکنون در جایگاه برجسته ای از این هنر قرار دارد.
خرسند پور افزود: این استاد عرصه موسیقی به دلیل همکاری با اساتید و بزرگان عرصه موسیقی ایران چون استاد علیزاده، لطفی، مشکاتیانی و شجریان از جایگاه ویژه ای برخوردار و در تولید بسیاری از آثار فاخر موسیقی ایران مشارکت داشته است.
وی خاطرنشان کرد: استاد هادی منتظری از بزرگان عرصه موسیقی ایران است که سال هاست در دانشگاه تهران  و در رشته موسیقی تدریس می کند.
گفتنی است؛ « هادی منتظری» آهنگساز و نوازنده کمانچه و ویولن بوده که در سال 1334 در کرمانشاه متولد شد.
 وی به واسطهٔ علاقه‌ای که به موسیقی ایرانی داشت از همان اوایل کودکی هر جا که صدایی یا نوایی از موسیقی سنتی ایران به گوشش می‌رسید بی‌اختیار بدان سو کشیده می‌شد و به آن نوا گوش می‌سپرد تا اینکه توانست ویولنی را برای خودش تهیه کند و نزد نوازنده ای به نام «محمود مرآتی» شروع به فراگیری موسیقی کند وسال ها ویولن نوازی را ادامه داد .
استاد منتظری پس از اشنایی با «محمدرضا لطفی» به پیشنهاد او در کنار نواختن ویولن ساز کمانچه را فرا می گیرد و با کمک زنده یاد «مجتبی میرزادهظم ساز کمانچه ای برای خود تهیه می کند و از آ ن پس در اکثر محافل هنری واجرا های زنده، کمانچه می نوازد و ویولن نوازی هایش کم ومحدود به ضبط در استدیو می شود به طوری که وی را عمدتا نوازنده کمانچه می دانند.
این هنرمند کرمانشاهی، پس از دریافت دیپلم به دانشکده هنرهای زیبا می‌رود و در رشته موسیقی سنتی ایران به طور علمی و عملی مشغول تحصیل می‌شود و از وجود اساتید بزرگی چون «نورعلی خان برومند، جواد معروفی، دکتر برکشلی، دکتر مسعودیه، استاد احمد پژمان، استاد علی تجویدی، دکتر داریوش صفوت، محمدرضا لطفی، علی اصغر بهاری و محمدرضا شجریان» بهره‌ می‌گیرد و پایهٔ موسیقی خود را بواسطهٔ این بزرگان محکم می‌کند.
وی دارای نشان درجه یک هنری از وزارت فرهنگ وارشاد است و علی رغم اینکه به عنوان نوازنده کمانچه شناخته شده است ،مشغول تدریس کمانچه و علی الخصوص ویولن ایرانی و دوره های عالی موسیقی ایرانی برای ساز ویولن در مرکز حفظ واشاعه موسیقی و آموزشگاه های موسیقی است.
استاد منتظری  کارمند رسمی مرکز سرود نیز بوده  و با صدا و سیما به عنوان نوازنده و آهنگساز همکاری دارد. منتظری برای شناساندن موسیقی سنتی ایران همراه با گروه مسافرت هایی به کشورهای خارج  کرده جزو نوازندگان مطرح ویولن ایرانی و کمانچه است.
وی همچنین با خوانندگان به نامی چون حسین علیزاده ، محمدرضا شجریان در گروه شیدا، شهرام ناظری، صدیق تعریف ، علیرضا افتخاری و... همکاری کرده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۱۵
تعداد کلیک ۳۶۳
برچسب : فهرست اخبار استان ها
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد