اخبار

در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد؛

کارگاه «آشنایی با شیوه‌های نوین دعوت کودکان به نماز»

رئیس حوزه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: اولین کارگاه «آشنایی با شیوه‌های نوین دعون کودکان به نماز» در قالب طرح «شهر من شهر نماز» در کرمانشاه برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ کارگاه «آشنایی با شیوه های نوین دعوت کودکان به نماز» در قالب طرح «شهر من شهر نماز» توسط استاد مهدی فاضلی مهرآبادی درمحل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه طی دو روز (7 و 8 دی) ویژه بانوان شاغل در این اداره و مدیران و مربیان مؤسسات قرآنی  برگزار شد.
کرمیان در خصوص اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی، افزود: این کارگاه با هدف آشنایی هرچه بیشتر با شیوه های درست و اصولی برای جذب فرزندان به فریضه معنوی نماز برگزار شد.
وی به شیوه های برگزاری کارگاه آموزشی یاد شده اشاره کرد و افزود: در این کارگاه آموزشی در جوی صمیمی به ارائه راهکار های مناسب برای ترویج و توسعه فرهنگ نماز پرداخته شد.
رئیس حوزه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با تأکید بر ضرورت استفاده از شیوه های نوین برای جذب کودکان به سمت امور دینی، گفت: معتقدم ارائه کارگاه هایی از این دست به ترویج سبک زندگی اسلامی کمک می کند و حرکت در مسیر گسترش فرهنگ نماز راهگشای مشکلات بسیاری خواهد بود.
وی ادامه داد: کسانی که در مسیر خدمت به اهل بیت(ع) و قرآن کریم و فریضه نماز قدم برمی‌دارند زندگی خود و خانواده‌شان را بیمه می‌کنند.
کرمیان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون برنامه های قرآنی متنوعی با محوریت نماز در استان کرمانشاه اجرا شده است، افزود: تولید محتوا  با موضوع نماز، فراخوان برنامه های متنوع با موضوع نماز و محورهای آن(احکام، قرآن اذان، مسجد، نماز، نماز و سردار دل‌ها، نماز و ایثار و شهادت)، رسالت رسانه در جهت ترویج و انعکاس اخبار حوزه نماز، تجلیل از فعالان ستاد اقامه نماز، برگزاری دوره آموزش احکام  و...به‌عنوان بخشی از برنامه‌های فرهنگی با موضوع نماز در این اداره کل است.
رئیس حوزه قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان با اشاره به حضور مربیان مؤسسات و مدارس در این کارگاه، گفت: مربیان مؤسسات و مدارسی که از شهرستان های استان در این کارگاه حضور داشتند می توانند در محل خدمت خود کارگاه تخصصی برگزار کنند و هر مربی که بتواند در این زمینه موفق عمل کند در هفته های قرآن و عترت استان کرمانشاه که در اسفندماه امسال برگزار خواهد شد از آنان تجلیل به عمل می آید.

شایان ذکر است؛ این کارگاه در شهرستان های هرسین و اسلام آبادغرب نیز برگزار گردید که مورد استقبال مدعوین قرار گرفت.


۸ دی ۱۴۰۰ ۲۳:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید