اخبار

برگزاری جلسه امر به معروف و نهی از منکر با محوریت مهدویت و غدیرخم

برگزاری جلسه امر به معروف و نهی از منکر با محوریت مهدویت و غدیرخم
جلسه امربه معروف و نهی از منکر با محوریت مهدویت و غدیرخم از نظر کمی و کیفی در قالب بخش متمرکز و غیرمتمرکز شهرستانی و استانی و جذب اعتبارات در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ امروز (17 آذر) جلسه امر به معروف و نهی امنکر با محوریت مهدویت و غدیرخم از نظر کمی و کیفی در قالب بخش متمرکز و غیرمتمرکز شهرستانی و استانی با حضور اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.

 

در این جلسه معاون هنری و سینمایی در خصوص اهمیت اخلاق و تسری آن در جامعه اظهار داشت: تعمیق، گسترش و ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه موجب رشد اخلاق و فضایل انسانی می شود.
ربانی گفت: بسیاری از فرایض دینی را به سبب اهمیت و نقش آن در فرهنگ سازی باید خارج از بحث قانونی و بخشنامه هایی که برای رونق دادن به آنهاست، مورد اهتمام قرار داد و در جهت اجرای آنها تلاش کرد.
همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع نیز با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بایدنهادینه شود، افزود: فرهنگ سازی امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه وظیفه شرعی همه ما هست و برماست که در اجرای هر چه بهتر و کامل تر این فریضه دینی سهیم باشیم.
صدراله بابلی در بخش دیگری از سخنان خود، تشکیل منظم جلسات شورای امر به معروف و نهی از منکر، آموزش امر به معروف و نهی از منکر برای کارکنان، نشست های اعتقادی و معنوی برای کارمندان، برگزاری کارگاه با محوریت امر به معروف و نهی از منکر، برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه کارکنان و ... را از برنامه هایی عنوان کرد که برای ارتقاء هرچه بیشتر جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه موثرند.
 
سپس معاون فرهنگی و رسانه ای نیز  ضمن تشکر از فعالیت های ستاد احیا امر به معروف گفت:  همه ما در هر جایگاهی قرار داریم باید نسبت به اجرایی کردن این مهم جدیت ویژه‌ای داشته باشیم.
تیموری با بیان اینکه کسانی که اقدام به امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند باید خود الگو در این فریضه باشند، افزود: اگر به موضوع امربه معروف و نهی از منکر وسیع نگاه کرده و دستورات آن را اجرا کنیم امورات دیگر نیز به تأسی این امر اصلاح می شود.
 
رئیس حوزه قرآن و عترت اداره کل نیز در این خصوص اظهار داشت: اگر در جامعه اسلامی نماز در جایگاه شایسته خود قرار گیرد، همه تلاش های سازنده مادی و معنوی راه خود را به سمت و سوی آرمان ها می گشاید و جامعه را به نقطه مطلوب آرمانی اسلام می رساند. 
کرمیان ادامه داد: یکی از موارد مهم امر به معروف نماز است، هیچ عبادتی مانند نماز انسان را به خداوند نزدیک نمی کند و نزدیک شدن به خداوند، نزدیک شدن به صفات الهی اعم از علم، قدرت و صبر الهی است.

 

در پی این جلسه نیز اعضاء به بحث و تبادل نظر در خصوص راهکارهای ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر پرداختند که منجر به تصویب مواردی به شرح زیر گردید؛
- محفل شعرخوانی با موضوع غدیرخم به صورت ملی توسط معاونت هنری و رسانه ای پیگیری شود .
- مسابقات کتاب و کتابخوانی با موضوع مهدویت 
 - مقررگردید پنجشنبه ها در نمازخانه اداره کل مراسم سخنرانی با موضوع مهدویت، غدیر،  امربه معروف و نهی از منکر به همراه زیارت عاشورا برگزار گردد .
 - دوره های آموزشی با محوریت امربه معروف و نهی ازمنکر و تبیین مهدویت و غدیرخم و سایر برنامه های فرهنگی و هنری در حوزه معاونت توسعه انجام گیرد .
 - مصوب گردید جدول برنامه های مناسبتی ترسیم و به اجرا گذاشته شود .
   -   مقرر شد روابط عمومی اقدام به تهیه پوستر و بروشورهایی با موضوع امربه معروف و نهی از منکر نماید.
 
 
۱۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۸:۴۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید