اخبار

تجلیل از دو برگزیده کرمانشاهی در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

تجلیل از  دو برگزیده کرمانشاهی در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران
آیین تجلیل از «پیمان فلاحی» و «اصغر لایی» ۲ عضو انجمن سینمای جوان کرمانشاه که در جشنواره‌های ملی و بین‌المللی افتخارآفرینی کردند، در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ فلاحی و لایی در سی‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران که شرکت‌کنندگان از ۱۰۰ کشور دنیا آثار خود را برای آن می‌فرستند موفقیت‌های ارزشمندی کسب کردند.
فلاحی با ۲ مقاله و ترجمه ۲ کتاب «نوشتن فیلم کوتاه» و «فیلم‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ » و لایی هم که تاکنون ۳۰ مجموعه مستند تهیه کرده، با فیلم کوتاه «بلین (تعهد) » در جشنواره بین‌المللی فیلک کوتاه تهران حضوری موفق از خود نشان دادند.
 
الگوسازی میتواند مسیر زندگی جوانان را تغییر دهد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم که امروز سه‌شنبه (25 خرداد) برگزار شد ضمن قدردانی از تلاش‌های انجمن سینمای جوان کرمانشاه و اعضای آن برای کسب موفقیت و افتخارآفرینی برای استان گفت : پتانسیل و ظرفیت‌های فراوانی در حوزه سینمایی داریم که باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کنیم.
«بهرام فاضلی‌» از برنامه‌ریزی برای استفاده هرچه بهتر از این ظرفیت‌ها خبر داد و افزود : وقتی ما چنین نخبگانی در اختیار داریم باید یک برنامه عملیاتی به نحوی برنامه‌ریزی کنیم که در پنج یا ۱۰ سال آینده در هر شهرستان یک نفر مانند نخبگان فعلی تربیت و تحویل جامعه هنری استان بدهیم.
وی بر آموزش، وجود کارگاه‌های عملی، تمرین و تکرار برای دستیابی به مطلوب تاکید کرد و اظهار داشت : تا زمانی که بسترها و زیرساخت‌های لازم در شهرستان‌ها مانند یک دفتر نمایندگی در هر شهرستان، نباشد نمیتوانیم استعدادهای موجود در آن شهرستان را کشف و معرفی کنیم.
فاضلی‌ الگوسازی برای جوانان را بسیار مهم ارزیابی و منجر به تغییر مسیر زندگی آنان دانست و گفت : در همه حوزه‌ها باید به سمت و سوی گسترش، ایجادها و ایجاب‌ها حرکت کنیم تا همه بخش‌های هنری در استان رونق پیدا کند کما اینکه بنیانی که استاد جواری با همکاری سایر خوشنویسان در سالهای گذشته بنا نهادند امروز نتیجه آن را می‌بینیم و در هر شهرستان حداقل ۱۰ خوش‌نویس ممتاز و فوق ممتاز داریم.
۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ۱۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید