اخبار

معاون قرآن و عترت فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه:

موسسات و تشکل های قرآنی در کرمانشاه حمایت می شوند

موسسات و تشکل های قرآنی در کرمانشاه حمایت می شوند
کرمیان ، گفت: موسسات و تشکل ها ی قرآنی در استان اگر دستور العمل های متولی را به درستی اجرا کنند قطعا از حمایت های خوبی برخوردار خواهند شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، طرح بشارت  امروز ۱۸ خردادماه در تالار وحدت با حضور حداکثری مؤسسات قرآنی استان شامل مؤسسات مرکز استان و مؤسسات شهرستان‌ها جهت شرکت در طرح برگزار شد، محسن کرمیان گفت: 
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود:طرح فراگیر استانی قرآنی بشارت  با هدف بسط و گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، حفظ و تدبر در آیات قرآن کریم، بهره مندی مخاطبان از فرصت اوقات فراغت تابستان، کشف استعدادهای نهفته حفظ قرآن کریم در استان  و همگرایی نهادهای قرآنی و اجتماعی برای ایجاد پویش های معنوی با لطف و عنایت پروردگار متعال و مشارکت برخی نهادهای قرآنی برنامه ریزی و آغاز خواهد شد.
 وی خاطر نشان کرد: در شیوه حضوری و مجازی مخاطبان طرح در ۲۰ جلسه آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت می ورزند و در شیوه نیمه حضوری مخاطبان طرح می بایست در حداقل نیمی از جلسات آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت ورزند.
کرمیان تصریح کرد: مجری دوره ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان ها به عنوان کارفرما و موسسات و خانه های قرآنی و مردمی دارای مجوز و بقاع متبرکه می باشند.

 

*ویروس کرونا باعث تعطیلی کلاس ها موسسات قرآنی و عدم حمایت دولت از موسسات قرانی شده است
در ادامه پیمان سلیمی گفت: این طرح  بین سه دستگاه هم خانواده قرآنی اداره اوقاف، ارشاد و تبلیغات اسلامی در استان کرمانشاه برگزار و مجری طرح، اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان کرمانشاه و مؤسساتی که در این طرح شرکت می‌کنند.
مدیرعامل اتحادیه قرانی استان کرمانشاه  اظهار کرد: سرانه حمایتی در باب ثبت‌نام در حوزه‌های حفظ قرآن‌آموزان دریافت می شود  و این ویژه قرآن‌ آموزانی است که جزء ۳۰ را حفظ کرده‌اند.
وی خاطر نشان کرد: ما باید در حوزه ی حفظ،آموزش و تخصصی شدن کارهای قرانی فعالیت را بیشتر کنیم و در حال حاضر به دلیل  ویروس کرونا باعث تعطیلی کلاس ها موسسات قرآنی و عدم حمایت دولت از موسسات قرانی شده است متاسفانه داریم به سمتی میرویم که خیلی از موسسات قرانی ما در حال تعطیلی هستند و موسسات فعال ما نیمه فعال یا غیر فعال شده اند.
سلیمی تاکید کرد: خوشبختانه حمایتی هایی از طرف اتحادیه  کشوری بابت کارها ی قرانی دریافت کرده ایم که این حمایت فقط مخصوص موسساتی است که طرح محور و در جلسات حضوری دارند. 
 مدیرعامل اتحادیه قرانی استان کرمانشاه  در پایان گفت: اطلاع رسانی اتحادیه از طریق کانال های مجازی اتفاق خواهد افتاد و در سال جدید باحمایت همکاران به جایگاه رفیع و بالای اتحادیه ی قرآنی دست خواهیم یافت.
 
 
*براثر شیوع ویروس کرونا  جامعه ی قرانی بسیار ضربه  خورده است
درادامه حجت الاسلام ابوذر قوره جیلی (توحیدی) گفت: در طرح بشارت این ظرفیت به وجود آمده تا کار گروهی و مشترک اجرا شود.
مسئول ستاد حفظ  و مدیر مسئول ستاد میراث ماندگار در استان  کرمانشاه افزود: مجری این طرح  سازمان اوقافو امورخیریه استان است  و تمام ظرفیت خود را پای کار آوردند که این طرح با موفقیت انجام شود. 
وی تصریح کرد:  این کار یک فتح الباب است  برای کارهای مشترک آینده و این یک دست بودن فضای قرانی استان و  نکته ای دیگر که مد نظر است فضای کرونایی است که جامعه ی قرانی ما بسیار ضربه خوردند از این شرایط کرونا، ما باید بتوانیم در کمترین زمان ممکن این فعالیت های قبل کرونا را دوباره التیام بخشیم.
حجت الاسلام قوره جیلی(توحیدی) اظهار کرد: این کار مشترک علاوه بر طرح بشارت حفظ جز ۳٠ شامل دوره ی ترجمه و مفاهیم یعنی یک دوره ی دیگر به عنوان دوره ی ترجمه و در  طرح بشارت شامل طرح حفظ ۵ جز آخر قران کریم در طول مدت ۳ سال است. امسال مختص جز ۲۹ است و شیوه ی آموزشی به ۳ شکل حضوری، نیمه حضوری و مجازی و۴٠ ساعت آموزشی یعنی ۲٠ جلسه و هر جلسه ۲ ساعت آموزشی محسوب می شود. 
 وی خاطر نشان کرد: یک پیش نیاز دارد که بحث گواهی جز ۳٠ قران یا آزمون ورودی از حفظ جز۳٠ است، یعنی کسی می تواند در این طرح شرکت کند که یا گواهی جز ۳٠ را داشته باشد یا آزمون ورودی جز ۳٠ را شرکت و قبول شود بعد وارد حفظ جز ۲۹ شود. این آزمون ورودی توسط خود موسسات زیر نظر اتحادیه گرفته و آزمون به صورت شفاهی برگزار و نمره ی قبولی آن هم ۱۶ از ۲٠ یا ۸٠ از ۱٠٠ است. 
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۱۶:۴۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید