اخبار

در جلسه هماهنگی مسئولین قرآنی استان مطرح شد؛

طرح استانی بشارت 1400 در کرمانشاه با حضور حداکثری موسسات و تشکل های قرآنی برگزار می شود

طرح استانی بشارت 1400 در کرمانشاه با حضور حداکثری موسسات و تشکل های قرآنی برگزار می شود
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ صبح امروز ( 12 خرداد) جلسه‌ای با عنوان بررسی چگونگی اجرای طرح استانی بشارت(حفظ قرآن کریم) با حضور بهرام فاضلی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی)، محسن کرمیان (معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی)، ساحل سهیلی (رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام) سید هادی شاه‌محمدی (رئیس اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه) در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان برگزار شد.
در ابتدای جلسه؛ بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن خیر مقدم تسلیت ایام ارتحال امام (ره) و نیز سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) به تفسیر در خصوص هماهنگی دستگاه های متولی امورات قرآنی سخن گفت.
سپس معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن تسلیت ایام پیش رو اظهار داشت: طرح فراگیر استانی قرآنی بشارت  با هدف بسط و گسترش فرهنگ انس با قرآن کریم و مفاهیم سازنده آن، حفظ و تدبر در آیات قرآن کریم، بهره مندی مخاطبان از فرصت اوقات فراغت تابستان، کشف استعدادهای نهفته حفظ قرآن کریم در استان  و همگرایی نهادهای قرآنی و اجتماعی برای ایجاد پویش های معنوی با لطف و عنایت پروردگار متعال و مشارکت برخی نهادهای قرآنی برنامه ریزی و آغاز خواهد شد.
کرمیان گفت:سرفصل های آموزشی طرح را بیان اهداف و مزایای حفظ قرآن، بیان مراحل و روش های حفظ، مرور و تثبیت، بیان ارتباط لفظی و معنایی سوره جزء 29  و پرسش از محفوظات پیشین و جدید  طرح در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تربیت حافظان قرآن کریم برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: براساس این طرح پس از تبلیغات، ثبت نام و سطح بندی مخاطبان، به تفکیک جنسیت، سطح تحصیلات و محدوده سنی، دوره های آموزشی به سه شیوه حضوری، نیمه حضوری یا مجازی ویژه علاقه مندان به حفظ قرآن کریم در موسسات و خانه های قرآنی دارای مجوز و بقاع متبرکه برگزار و مخاطبان، موفق به حفظ متقن و استوار جزء 29 شده و خواهند توانست به صورت صحیح و روان محفوظات خود را ارایه نمایند.
کرمیان در خصوص نحوه برگزاری این طرح گفت: در شیوه حضوری و مجازی مخاطبان طرح در 20 جلسه آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت می ورزند. در شیوه نیمه حضوری مخاطبان طرح می بایست در حداقل نیمی از جلسات آموزشی شرکت نموده و به فراگیری دروس و انجام تمرینات مربوطه مبادرت ورزند.
شایان ذکر است؛ مجری دوره ادارات کل اوقاف و امور خیریه استان ها به عنوان کارفرما و موسسات و خانه های قرآنی و مردمی دارای مجوز و بقاع متبرکه می باشند.
کرمیان ادامه داد: گروه های هدف در این طرح تمامی علاقه مندان به حفظ قرآن در دو رده سنی بالا و پایین 15 سال به تفکیک جنسیت در استان می باشد.
گفتنی است؛ در اجرای این طرح قرآنی سازمانها ، تشکل ها و نهادهای قرآنی مختلف همکاری می کنند.همچنین وزارتخانه ها وسایر نهادهای کشور با فراخوانهای مختلف طرح سعی در ترغیب کارمندان و پرسنل متبوع خود برای شرکت در طرح خواهند نمود.
محل تشکیل دوره ها؛ موسسات و خانه های قرآنی مردمی دارای مجوز  خواهند بود.
 
 
 
 
۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ۱۳:۲۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید