اخبار

بهرام فاضلی:

باید زمینه حضور پرشور مردم و انتخاب نامزد اصلح از ادارات و ارگان های فرهنگی فراهم شود.

باید زمینه حضور پرشور مردم و انتخاب نامزد اصلح از ادارات و ارگان های فرهنگی فراهم شود.
اولین جلسه برنامه ریزی ادارات هم خانواده کرمانشاه در سال جاری در محل سالن جلسات سازمان اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ اولین جلسه برنامه ریزی ادارات هم خانواده کرمانشاه در سال جاری با حضور مدیرکل سازمان اوقاف و امور خیریه، مدیرکل و معاون توسعه مدیریت و منابع، رئیس امور اداری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده سازمان حج و زیارت و نماینده اداره کل کتابخانه های عمومی استان و نمایندگی خبرگزاری ایرنا درکرمانشاه امروز سه شنبه (11 خرداد) با موضوع برنامه های سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، انتخابات پیش رو و  بررسی مسائل و مشکلات این ادارات در محل سالن جلسات سازمان اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه برگزار شد. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری قرار داریم و انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز اهمیت ویژه ای دارد، افزود: باید زمینه حضور پرشور مردم و انتخاب نامزد اصلح از ادارات و ارگان های فرهنگی فراهم شود. 
فاضلی نقش آفرینی رسانه ها را بسیار سرنوشت ساز عنوان کرد و اظهار داشت: برهمگان آشکار است که مطبوعات و رسانه ها سهم بسزایی در آگاهی بخشی به مردم و قضاوت و داوری آنها در مورد انتخاب افراد اصلح، شناخت برنامه‌‏ها و وعده‏ های انتخاباتی دارند.
وی ادامه داد: مردم، رسانه های داخلی را مرجع اخبار خود می دانند وپیگیر اخبار موثق از رسانه های رسمی کشور و استان ها هستند.
فاضلی انتخابات را نماد دموکراسی هر حکومتی عنوان کرد و بیان داشت: ما به عنوان سازمان متولی فرهنگ و هنر در استان؛ با استفاده از پتانسیل و ظرفیت های موجود از جمله انجمن های فرهنگی و هنری وابسته به این اداره کل، هنرمندان رشته های مختلف، اصناف فرهنگی و هنری زیرمجموعه، رسانه های همیشه فعال و موثر در ترغیب مردم به انتخابات تلاش می¬نماییم.
 فاضلی تاکید کرد، این امر باید صرفنظر از نوع گرایش ها باشد و امیدواریم خیر ملت از  صندوق های رای بیرون آید.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه نیز در این نشست اظهار داشت: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، به تاسی از مکتب اهل بیت(ع) و به ویژه امام جعفر صادق (ع) و امام باقر(ع)، پرچم اباعبدالله(ع) را مجددا احیا کرد و ارزش‌های اسلامی را در راس نشاند.
وی ادامه داد: مکتب تشیع و فقه پویای اسلام از وجود نازنین امام صادق(ع) است که همین کار فرهنگی را در یک هزار و ۴۰۰سال پیش بدون امکانات، بدون بلندگو یا استفاده از فضای مجازی ترویج دادند.
حجت الاسلام صالحی با بیان اینکه در آستانه رحلت فرزند برومند اهل بیت(ع) امام راحل هستیم، به در پیش بودن قیام ۱۵خرداد نیز اشاره کرد و از این مناسبت به عنوان یکی از روزهای مهم اسلام و تاریخ تشیع یاد کرد.
وی به در پیش بودن سالروز آغاز رهبری حضرت آیت الله خامنه ای نیز اشاره کرد و گفت: به حقیقت ایشان صالح ترین فرد برای ادامه راه امام (ره) و شهدا هستند.
مدیرکل اوقاف وامور خیریه استان کرمانشاه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب سالهاست نگهبان ارزش های اسلامی و دستاوردهای مردم بزرگ ایران هستند و خواهان عمر باعزت برای ایشان از درگاه حضرت حق هستیم.

 

در ادامه جلسه مشکلات این ادارات مورد بررسی قرار گرفت که مواردی  نیز جهت انجام به تصویب رسید؛
- استفاده از ظرفیت های ادارات هم خانواده برای اجرای برنامه های فرهنگی، هنری و قرآنی
- استفاده از ظرفیت رسانه های استان در تشویق مردم به شرکت در انتخابات
- پیگیری و درخواست ملاقات اعضاء ادارات هم خانواده با استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و ارائه مسائل ومشکلات این دستگاه ها
- استفاده از فضای ادارات هم خانواده برای ارائه گزارش های خبری انتخابات به ویژه خبرگزاری رسمی ایرنا
- همکاری در واگذاری زمین برای کتابخانه احداثی اسلام آبادغرب توسط سازمان اوقاف و امور خیریه 
 
۱۱ خرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید