اخبار

دیدار فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه

دیدار فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه
فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب به همراه تنی چند از هنرمندان تئاتر این شهرستان با مدیرکل و معاونین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه دیدار و در خصوص برگزاری تئاتر مرصاد به گفتگو نشستند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ روز سه شنبه (21 اردیبهشت) فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب به همراه تنی چند از هنرمندان تئاتر با بهرام فاضلی و معاونین وی دیدار و در خصوص برگزاری هرچه بهتر جشنواره تئاتر مرصاد بحث و گفتگو کردند.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن خیرمقدم اظهار داشت: از حضور فرماندار در کنار هنرمندان و مطالبه گری ایشان از این اداره کل، شورای شهر و نماینده مجلس شهرستان که نشان از فرهنگی بودنشان دارد، بسیار خرسند هستم.  
فاضلی اهمیت عملیات مرصاد و زنده نگه داشتن یاد رشادت های رزمندگان جان بر کف آن را بسیار ویژه دانست و گفت: تئاتر مرصاد خلق مفهوم مظلومیت مردم به ویژه مردم اسلام آبادغرب  بود.
وی ادامه داد: اهمیت عملیات مرصاد بر کسی پوشیده نیست و ما باید به وسیله و هنری که دارد باید به هر نحوی این رشادت مردی ها را زنده نگه داریم و برای آیندگان آن را چون الگویی از پایمردی و استقامت به یادگار بگذاریم.
 

در ادامه فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب نیز با حضور در این جلسه حسن همکاری خود را اعلام کرد و بیان داشت: عملیات غرورآفرین مرصاد، به مثابه پرچمی ست سرشار از غرور، غیرت، تعصب، عشق و علاقه به میهن، اتحاد و همبستگی ملت مورد ظلم واقع شده که به اهتزاز درآمد.

حیدری ضمن ابراز خرسندی از این مهم که شهرستان اسلام آبادغرب میزبان این رخداد بزرگ فرهنگی است، اظهار داشت: اسلام  آبادغرب، دومین شهرستان استان محسوب می شود که متاسفانه به همان میزان نیز دارای آسیب های اجتماعی فراوان می باشد و ما باید به سهم خود تلاش کنیم، از طریق برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری که تاثیری غیرقابل انکار دارند، این سطح از آسیب را هرچند بسیار اندک کاهش دهیم.
وی گفت: در این جلسه حضور پیدا کردم که اعلام نمایم، در کنار شما هنرمندان دغدغه مند و همچنین مسئولین دلسوز هستیم  و در جهت اجرای بهتر این جشنواره و تصویب آن در وزراتخانه به عنوان جشنواره ای ملی هرگونه اقدامی لازم باشد، انجام خواهیم داد.

 

معاون توسعه و مدیریت منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز با اشاره به زمان ماموریت خود به عنوان فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب  اظهار داشت: مردم این شهرستان از پتانسیل و علاقه بسیار بالایی در تمامی امور فرهنگی و هنری به خصوص تئاتر برخوردار هستند. جوانان آن علیرغم شرایط بسیار محدود در شهرستان ها، در جشنواره های استانی و ملی بسیار خوش درخشیدند  و ثابت کردند حرفی برای گفتن دارند.
بابلی گفت: فلسفه تاسیس و ایجاد اداره فرهنگ و ارشاد، خدمت به اهالی فرهنگ و هنر است و ما به عنوان مسئول در اداره کل پیرو وظایف و سیاست های راهبردی خود در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و احیاء ارزش های ناب بر برگزاری هرساله جشنواره تئاتر مرصاد پافشاری می کنیم و از وزارت متبوعه خود این انتظار را داریم که با توجه به این اتفاق مهم، و یازده دوره اجرای موفق و قابل قبول جشنواره با تمامی کمبودهای موجود شهرستان و از همه مهمتر استقبال هنرمندان سراسر کشور این واقعه تاریخی را به عنوان افتخاری بزرگ و ماندگار هرساله اجرا نماییم.

 

سپس معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نقد را عامل  پیشرفت و اساس توسعه دانست و بیان داشت:  برای توسعه در هر کاری، باید عنصر نقد را کنار آن داشته باشیم. ببینیم عملکرد درستی داشته ایم یا خیر! پیشرفت کرده ایم یا پس رفت! بازخورد آن را ارزیابی کنیم، نقاط قوت آن را پیدا کنیم و گسترش دهیم و موارد ضعف را از بین ببریم. 
 وی ادامه داد: همچنین مشورت و استفاده از نقطه نظرات دیگران از اصول تاکید شده است و در این میان نقد سازنده و منصفانه، عامل پیشرفت و توسعه است.
ربانی گفت: در خصوص ادامه اجرای هرساله جشنواره تئاتر مرصاد نیز ابتدا باید عملکرد این اداره کل و انجمن نمایش را در یازده دوره اجرای آن نقد و ارزیابی کنیم، ماحصل کار را به صورت حرفه ای و به عنوان یک رخداد ارزشمند  ملی و تاثیرگذار ارزیابی نموده و برای جاودانه کردن این رویداد بزرگ تاریخی، فرهنگی، حماسی، هنری و...در سطح ملی، تمام جوانب آن را بررسی نماییم.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان گفت: پیشنهاد جشنواره تئاتر مرصاد، سالها پیش توسط بنده صورت گرفت و با افتخار عرض می کنم مدیریت برگزاری جشنواره به مدت چند سال به عهده من بود که با کمک همکاران خود و هنرمندان شهرستان اسلام آبادغرب به خوبی برگزار گردید و همچنان تلاش می کنیم پرچمی که با عشق به وطن، علم به استقلال و ایرانی آزاد و مردمان آزاده و غیور کُرد برافراشته شده زمین گذاشته نشود.

 
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۵۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید