اخبار

در شورای اطلاع رسانی استان مطرح شد؛

صدای رسانه ها در انتخابات امید بخش باشد

صدای رسانه ها در انتخابات امید بخش باشد
رئیس شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه با اشاره به برنامه ریزی شبکه های معاند برای یاس و ناامیدی مردم از صندوق رای گفت: می طلبد که صدای امید بخش رسانه ها بلند ترین صدا در انتخابات باشد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به نقل از  روابط عمومی استانداری؛ " حسین خوش اقبال" در جلسه شورای اطلاع رسانی استان که در استانداری کرمانشاه تشکیل شد، بر برنامه ریزی شورای اطلاع رسانی برای افزایش کیفیت فضای انتخابات تاکید کرد و افزود: چهار اصل مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت در جریان سازی ها و پردازش اخبار انتخابات باید مد نظر قرار گیرد.   
وی افزود: هر چه امیدواری جامعه افزایش پیدا کند مشارکت در انتخابات پرشور خواهد شد و لازمه این تحقق مهم، حرارت بخشی رسانه ها به فضای انتخابات است.
خوش اقبال از رسانه ها به عنوان یار هوشیار ستاد انتخابات استان یاد کرد و گفت:رسانه ها در مرحله تبیینی و تهییجی، با جریان سازی خبری می توانند خنثی کننده جریان یاس پراکن و ترویج دهنده ناامیدی باشند از سوی دیگر پاسخگویی و تسلط رسانه ها می تواند مانع اثربخشی شایعات، شبهات تخریب ها و ترفند های شبکه های معاند در انتخابات باشد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه افزود: امسال به واسطه شرایط کرونا عمده تبلیغات انتخابات در فضای مجازی برنامه ریزی شده از این رو می طلبد که با جریان سازی در این فضا به افزایش مشارکت در انتخابات کمک شود.
حسین خوش اقبال در ادامه با تاکید بر حفظ جایگاه و شان دولت در استان تصریح کرد: رعایت جایگاه دولت و نظام به عنوان امانت مردم در ایام انتخابات اهمیتی مضاعف داشته و نباید این جایگاه هزینه عافیت طلبی برخی مدیران شود.
وی تاکید کرد: همراهی مدیران با ستادهای انتخاباتی آنهم در حالی که هنوز بر سفره دولت هستند و از امکانات آن بهره می برند نوعی بی اخلاقی و اقدامی غیر حرفه ای است که حتما با برخورد قانونی صورت می گیرد.
رئیس ستاد انتخابات استان همچنین گفت: در رعایت دو اصل بی طرفی و قانونمداری در انتخابات مصمم هستیم و با مدیران دستگاههای دولتی که از فرصت مدیریت و امکانات در اختیار له یا علیه کاندیداها استفاده بکنند برخورد قانونی خواهد شد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه تلاش دستگاهها باید جلوگیری از نارضایتی ها باشد افزود: دستگاههای اجرایی مکلف هستند با رصد موضوعاتی که منجر به نارضایتی می شود، همت و تلاش خود را برای ارائه خدمات ارزشمند به شهروندان بکار بگیرند.
خوش اقبال در پایان با اشاره به شرایط استان در مقابله با بیماری کرونا گفت: اگر مراقبت های لازم تداوم نداشته باشد حتما شرایط بدتر خواهد شد و در روزهای منتهی به انتخابات با محدودیت های بیشتری روبرو خواهیم بود.
۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۵۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید