اخبار

انتخاب روستای قرآنی در کرمانشاه

روستاهای قرآنی ثبت شده درسامانه انتخاب روستای قرآنی استان مورد بررسی و امتیازدهی قرار گرفتند.

روستاهای قرآنی ثبت شده درسامانه انتخاب روستای قرآنی استان مورد بررسی و امتیازدهی قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ صبح روز سه شنبه (7 اردیبهشت) طی جلسه ای با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و نمایندگانی از استانداری، سازمان تبلیغات، دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد، اتحادیه تشکل های قرآنی استان، رئیس گروه قرآن و عترت و کارشناسان قرآنی مراتب انتخاب روستاهای قرآنی استان کرمانشاه انجام گرفت.
در ابتدای جلسه بهرام فاضلی ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) و آرزوی توفیق قبولی طاعات و عبادات حاضرین در ماه مبارک رمضان در خصوص فلسفه انتخاب پایتخت فرهنگی، پایتخت قرآنی، پایتخت نهج البلاغه و نیز انتخاب روستای قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنانی توضیحاتی را  بیان کرد.
وی ادامه داد: طرح ملی «انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران» به منظور ساماندهی، تقویت و حمایت از فعالیت‌های دینی در روستاها، با هماهنگی و جلب مشارکت دستگاه‌های فرهنگی و دینی ذیربط در سراسر کشور اجرا می‌شود.
فاضلی همچنین به برخی از اهداف اجرای این طرح ملی اشاره کرد و گفت: الگوسازی و جهت‌دهی فعالیت‌های قرآن و عترت در روستاها، توسعه و ترویج و جریان سازی فرهنگ قرآن و عترت در اقشار مختلف جامعه و تقویت هویت دینی و شبکه سازی فعالیت‌های قرآن و عترت در مناطق روستایی کشور از مهم‌ترین اهداف پیش بینی شده برای این طرح است.
پس از آن کرمیان رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه نیز طی مطالبی، چگونگی روند انتخاب روستای قرآنی را تشریح کرد.
وی ضمن انتقاد از عملکرد دهیاران روستاهای استان کرمانشاه گفت: با توجه به تعداد بیش از 1500 دهیاری در سطح استان، عدم ثبت اطلاعات روستای استان در سامانه انتخاب روستای قرآنی جای بررسی و تأمل دارد.
این مسئول قرآنی همچنین اظهار داشت: با توجه به پیگیری های حوزه امور روستایی و شوراهای استانداری و مکاتبات این اداره کل متاسفانه تنها تعداد اندکی از روستاهای استان اقدام به ثبت نام در سامانه انتخاب روستای قرآنی نموده اند.
در پایان این جلسه با توجه به امتیازدهی؛ روستاهای «جوره» ازبخش ماهیدشت، روستای «چقاسفید» هرسین و «مازنگار» سنقر با کسب بیشترین امتیاز به عنوان روستاهای قرآنی استان معرفی شدند. 
یاد آور شد: هیات استانی انتخاب روستای قرآنی به ریاست مدیرکل ارشاد، دبیری دفتر قرآن و عترت این اداره کل و عضویت اداره کل روستایی و شوراهای استانداری، دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان، سازمان تبلیغات، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد و اتحادیه مؤسسات قرآن و عترت استان می باشد.
روستای قرآنی ایران به صورت سالانه و طی مراسم رسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر مقامات و دستگاه‌های ذیربط معرفی می‌شود.
 
۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید