اخبار

جلسه هم اندیشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه رازی کرمانشاه

در خصوص ایجاد رشته های فرهنگی و هنری دانشگاه رازی کرمانشاه

در خصوص ایجاد رشته های فرهنگی و هنری دانشگاه رازی کرمانشاه
امروز دوشنبه (30 فروردین) جلسه ای با هدف هم اندیشی بین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دانشگاه رازی کرمانشاه جهت ایجاد رشته های فرهنگی و هنری در دانشگاه مذکور با حضور مدیرکل، معاون هنری و سینمایی، رئیس گروه اداره هنری و سینمایی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نماینده دانشگاه رازی و تعدادی از هنرمندان در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد.
بهرام فاضلی ضمن تبریک ایام مبارک ماه رمضان؛ شرح مختصری از فعالیت ها و عملکرد دانشگاه رازی کرمانشاه را برای حاضرین بیان نمود و اظهار داشت: دانشگاه رازی کرمانشاه از دانشگاه های برتر کشور محسوب می شود و از افتخارات استان و قطب علمی و قدیمی‌ترین مرکز آموزش عالی منطقه غرب می باشد.
 وی ادامه داد: از زیرمجموعه های دانشگاه رازی  می توان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه را نام برد که در سطح ملی بسیار خوش درخشیده و در زمینه درمان نیز پزشکان و متخصصان مجرب و مطرحی را آموزش و مشغول به خدمت نموده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: حال به رغم این توانمندی ها، تخصص و تجربه، در حوزه رشته های فرهنگی و هنری تاکنون جایگاهی نداشته و بالطبع آن، دانشجو و فارغ التحصیلی در این رشته ها نداشته و این مسأله با توجه به پتانسیل بسیار بالای استان و علاقمندان به این رشته ها جای تأمل بیشتری دارد.
فاضلی در ادامه اظهار داشت: درسال گذشته و در راستای هم‌افزایی‌ و غنای هرچه بیشتر، مذاکراتی در خصوص ایجاد این رشته ها در دانشگاه رازی کرمانشاه با دکتر اعلمی آل¬آقا صورت گرفته و از ایشان قول پیگیری و انجام این امر  توسط مجموعه  فرهیخته و ارزشمندشان را به عنوان دانشگاه مادر استان گرفته ایم.
دکتر نوروزی، عضو هیات علمی دانشگاه رازی  و مسئول راه اندازی رشته‌های هنر در دانشگاه رازی اظهار داشت: یکی از مسائل ما جذب هیئت علمی در زمینه‌های تخصصی هنر بر اساس شاخص‌های آموزش عالی است و می بایست وزارتخانه را متقاعد کنیم که سطح توقع را در زمینه هنر در برخی زمینه‌ها که امکان پذیرش افراد با مدرک دکتری فراهم نیست کاهش داده و از این زمینه‌ها استفاده شود که بخش هنر این دانشکده نیز فعالیت جدی خود را پایه گذاری نماید.
وی در ادامه گفت: تاکنون نیز فراخوان‌های بسیاری برای جذب هیئت علمی در رشته‌های هنر صورت گرفته اما غالب افراد شرایط و شاخص‌های مورد تاکید آیین نامه جذب، به ویژه داشتن مدرک دکتری تخصصی را نداشتند.
فاضلی در پایان این جلسه یادآور شد؛ ما برای این هدف بزرگ و در جهت پیشرفت فرهنگی استان و خدمت به جوانان مستعد و علاقمند کرمانشاه؛ چشم اندازی چند ساله داریم و در این راه از تمام توان و پتانسیل وزارتخانه، اداره کل، رسانه، هنرمندان و انجمن های ذیربط استفاده خواهیم کرد.
 
۳۰ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید