اخبار

جلسه بررسی اجرای طرح ملی«انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران» در استان کرمانشاه

جلسه بررسی اجرای طرح ملی«انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران» در استان کرمانشاه
فراخوان نخستین دوره انتخاب روستای قرآنی ایران از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام و منتشر گردید که همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه نیز ثبت نام در سامانه معرفی شده از یکم اسفند 99 آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ طرح  انتخاب و معرفی روستای قرآنی ایران در سراسر کشور به صورت ویژه از یکم اسفند آغاز و در حال انجام می باشد، از این رو جلسه ای با حضور کرمیان(رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه)، ابوالفتحی(نماینده استانداری)، الماس وندی (نماینده سازمان تبلیغات اسلامی)، سلیمی (رئیس اتحادیه قرآنی) و کارشناسان حوزه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه پیش از ظهر امروز دوشنبه (25 اسفند) در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
وی با بیان اینکه طرح ملی انتخاب روستای قرآنی با هدف الگوسازی و جهت‌دهی فعالیت‌های قرآن و عترت در روستاها، انجام می‌شود، ادامه داد: معیار سنجش در دو بخش عمومی و تخصصی انجام می‌شود و اولویت با روستاهایی است که در مباحث آموزشی و پژوهشی، تبلیغی و ترویج قرآن کریم و شاخص‌های کیفی فعال‌تر هستند.
رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با تأکید براینکه همکاری دهیاران در استان در این طرح بسیار مؤثر است، تصریح کرد: سامانه اینترنتی ayat.farhang.gov.ir برای ثبت اطلاعات روستاهای قرآنی کشور در نظر گرفته شده و دهیاران علاقمند به مشارکت در این طرح می‌توانند اطلاعات خود را از طریق این سامانه بارگذاری کنند.
کرمیان در خصوص حمایت‌های مربوطه از روستای منتخب، اظهار کرد: روستاهای منتخب از حمایت‌های ویژه توسعه فعالیت‌های قرآنی و اهدای نشان ویژه و لوح افتخار برخوردار خواهند شد و استعدادهای قرآنی حمایت مادی و معنوی می‌شوند و همچنین از خیران قرآنی روستای منتخب تقدیر به عمل خواهد آمد.
وی با تأکید براینکه ارزیابی مرحله اول در استان‌ها از سوی هیئت‌های استانی انجام می‌شود، تصریح کرد: پس از ارزیابی اطلاعات جمع‌بندی شده در استان‌ها، هیئت‌های استانی که شامل دستگاه‌های قرآنی می‌شود، حداکثر سه روستای منتخب همراه با انتخاب یک روستای برتر استان به دبیرخانه دائمی کشور معرفی خواهند کرد تا از بین روستاهای سراسر کشور برگزیدگان نهایی معرفی شوند.
کرمیان در پایان گفت: در استان کرمانشاه نیز این طرح در حال انجام می باشد و اهتمام ما بر این است که با کمک گرفتن از فرمانداری، بخشداری، دهداری و کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان های تابعه بتوانیم یکی از روستاهای استان کرمانشاه را به عنوان روستای قرآنی ایران به ثبت برسانیم. 
 
 
 
 
 
 
 
 
۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید