اخبار

رونمایی از اثر خوشنویسی #یار_مهربان و چاپ چهارم کتاب مشق کلهر

رونمایی از اثر خوشنویسی  #یار_مهربان و  چاپ چهارم کتاب مشق کلهر
​ از سلسله برنامه های "دوشنبه های فرهنگ و هنر اسلام آبادغرب اثر خوشنویسی استاد محمد علی مرادی نیا با عنوان #یار_مهربان (اثر اهدائی به دبیرخانه پایتخت کتاب ایران در اسلام آبادغرب) و چاپ چهارم کتاب مشق کلهر در روستای انجیرک اسلام آبادغرب رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آباد غرب عصر امروز(دوشنبه ۴ اسفند) از ویژه برنامه های " دوشنبه های فرهنگ و هنر اسلام آباد غرب "با حضور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار،  بخشدار مرکزی و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  آیین رونمایی از  کتاب مشق کلهر اثر استاد محمدعلی مرادی نیا و اثر خوشنویسی یار مهربان در روستای انجیرگ اسلام آبادغرب  انجام شد. 
سیروس عبدی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری اسلام آباد غرب در آیین رونمایی از اثر استاد مرادی نیا با تشکر از ایده خلاقانه اداره ارشاد در برگزاری چنین برنامه هایی گفت :هنرمند توانمند کسی است که تاثیر می گیرد و تاثیر می گذارد اما اینکه هنرمند به دنبال چه تاثیری بر مخاطب است و یا چه مفهومی را به وسیله ی هنر می خواهد به مخاطبش منتقل کند چیزی است که به عقاید شخصی هنرمند بر می گردد.
وی همچنین به فعالیت های فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد و گفت: خلاقیت و تنوع در فعالیت های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نمود خوبی دارد و انصافا این اداره به شکل پویایی در حال فعالیت است.
عبدی درادامه استاد مرادی نیا را از فرهنگیان خوشنام دانست که با هنرش زمینه ارتباط موثر با مخاطب را فراهم نموده است و با آثارش این حس را در مخاطب ایجاد میکند که زندگی بدون هنر بی روح و کسل کننده است.
در ادامه محمد صید محمدی بخشدار مرکزی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی و تدوین فعالیت‌های فرهنگی هنری به صورت حساب شده، نظام مند و متناسب با ویژگی‌های بومی و محلی روستاها، این مهم را در سرعت بخشیدن به توسعه‌روستایی، مهاجرت معکوس، پویایی اقتصاد روستایی و کمک به اقتصاد مقاومتی را برشمرد و از حمایت ویژه بخشداری مرکزی از  برنامه های فرهنگی و هنری  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع روستای دوستدار کتاب خبر داد.
خسرو تمری در ادامه با تقدیر از حضور مسئولین در ویژه برنامه دوشنبه های فرهنگ و هنر افزود رویکرد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه به مقوله کتاب با محوریت روستاهای دوستدار کتاب است که امیدواریم با همکاری با بخشداری ها بتوانیم زمینه ساز برنامه های فرهنگی در سطح روستا ها باشیم.‌
خسرو تمری در ادامه افزود: با توجه به شرایط کرونایی مراسم به شکل کاملا محدود و با حضور معدودی از عزیزان فرهنگ و هنر برگزار شده و باید از حضور عزیزان در این برنامه تشکر نمایم.
استاد محمد علی مرادی نیا در این مراسم به اهمیت هنر خوشنویسی اشاره کرد و گفت : هنر خوشنویسی در این منطقه به نام محمد رضا کلهر رقم خورده است و باید از ظرفیت این هنرمند بزرگ برای ارتقاء هنر خوشنویسی در سطح منطقه بهره گرفت.
وی همچنین به ابتکار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در توجه به فعالیت های فرهنگی هنری اشاره کرد و افزود : امروز شاهد جوشش و تغییرات ارزشمندی در حوزه فرهنگ و هنر هستیم و این نگاه در سطح روستاها نیز منتقل شده است‌.
در پایان این مراسم از اثر خوشنویسی استاد محمد علی مرادی نیا با عنوان #یار_مهربان (اثر اهدائی به دبیرخانه پایتخت کتاب ایران در اسلام آبادغرب) و چاپ چهارم کتاب مشق کلهر در روستای انجیرگ اسلام آبادغرب رونمایی شد و با اهداء لوح از زحمات این هنرمند پیشکسوت تقدیر شد. 
۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید