اخبار

بهرام فاضلی

مجمع خیرین فرهنگی هنری در کرمانشاه تشکیل می‌شود ​

مجمع خیرین فرهنگی هنری در کرمانشاه تشکیل می‌شود ​
مجمع خیرین فرهنگی هنری برای اولین بار در سطح کشور با کمک خانه صنعت و معدن کرمانشاه تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ روز یکشنبه(3 اسفند) در نشست با هیات مدیره خانه صنعت و معدن کرمانشاه، توسعه را مستلزم رشد و پیشرفت متوازن و متناسب ابعاد مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دانست و افزود: محور و شاخصه اصلی توسعه دانایی است و دانایی با آموزش امکان پذیر است، آموزشی که منجر به تغییر رفتار شود.

او سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ و هنر را کمک به ارتقا شاخص های اجتماعی جامعه عنوان کرد و از بخش خصوصی و واحدهای تولیدی خواست در حوزه فرهنگ و هنر در راستای ارتقا زیرساخت‌های فرهنگی و به تبع آن تغییر رفتار در جامعه سرمایه گذاری کنند.
فاضلی  با اشاره به وجود هنرمندان بزرگ کرمانشاه در زمینه های مختلف، شعر و ادبیات، گرافیک، خوشنویسی  و موسیقی در سطح کشور گفت: متاسفانه در معرفی بزرگان استان به جامعه و کشور کاری انجام ندادیم و باید در این زمینه کارهای فرهنگی بسیار زیادی صورت گیرد.
وی همچنین با اشاره به فعالیت های خیرین در زمینه های احداث کارخانه، مسجد، بیمارستان،  مدرسه و شیرخوارگاه در سطح استان گفت: بزرگان کارآفرین استان نیز برای الگوبرداری فرهنگ جامعه از آنان به خوبی معرفی نشدند.
 مدیرکل فرهنگ ارشاد و اسلامی استان کرمانشاه در ادامه خواستار امضا یک تفاهم نامه همکاری بین خانه صنعت و معدن و این اداره کل برای اجرای برنامه های هنری و فرهنگی مختلف شد و گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز تمام امکانات خود را در اختیار آموزش نیروی کار و اجرای برنامه های تبلیغاتی و برگزاری آیین های خانه صنعت و معدن می گذارد.  
فاضلی همچنین با اشاره به حمایت تسهیلاتی اداره کل فرهنگ ارشاد و اسلامی کرمانشاه از واحدهای تولیدی مرتبط با این اداره کل در بحث جبران خسارت های ویروس کرونا گفت: این اداره با تمام وجود از بحث اشتغال و واحدهای تولیدی مرتبط با خود حمایت می کند.
 
فرهنگ کار را باید در کرمانشاه جا بیندازیم
رییس خانه صنعت و معدن کرمانشاه، با اشاره به پتانسیل اقتصادی و نیروی کار استان، علت نرخ بالای بیکاری را نبود فرهنگ کار در کرمانشاه دانست و گفت: باید فرهنگ کار و تلاش را در استان جا بیندازیم.
جهانبخش شکری در این جلسه افزود: اگر فرهنگ کار مانند برخی از استان های کشور در میان مردم کرمانشاه جا بیندازیم دیگر مشکل و معضل بیکاری را با توجه ظرفیت و پتانسیل بالای استان نخواهیم داشت.
او خواستار تحقیق و تلاش علمی برای پیدا کردن علل ضعف فرهنگ کار در استان شد و گفت: باید با آموزش و الگوبرداری از کارآفرینان موفق تلاش کنیم فرهنک کار در استان تقویت شود.
رییس خانه صنعت ومعدن استان کار برای مردم کرمانشاه را یک افتخار دانست و خواستار اجرای برنامه های فرهنگی، هنری متعدد در حوزه های مختلف در راستای پاسداشت فرهنگ کار و کارآفرینان شد.
 
خانه صنعت و معدن کرمانشاه رتبه سوم کشور را دارد
دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن استان کرمانشاه نیز در این دیدار با استقبال از تشکیل مجمع خیرین فرهنگی هنری گفت: خانه صنعت و معدن کرمانشاه با وجودی که جزء استان‌های صنعتی کشور نیست اما به واسطه خدمات زیادی که انجام داده است رتبه سوم کشور را دارد.
«فرهاد مرزی» در ادامه یکی از اقدام های مهم خانه صنعت و معدن استان را ایجاد اشتغال و رفع بیکاری اعلام کرد و گفت: ۹۰ درصد مصوبات کارگروه اشتغال و رفع موانع تسهیل استان که دبیر آن خانه صنعت و معدن است، اجرا شده است.
او همچنین از جمله اقدام های خانه صنعت و معدن کرمانشاه را تشکیل اولین مجمع قضایی و اقتصادی در کشور، اولین مجمع فنی و حرفه ای خانه صنعت و معدن در کشور، راه اندازی نمایشگاه توانمندی واحدهای تولیدی استان با ۹۸ غرفه اشاره کرد.
مرزی در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۵۰ مجوز تاسیس واحدهای تولیدی و صنعتی توسط خانه صنعت و معدن استان صادر شده است.
دبیر اجرایی خانه صنعت و معدن کرمانشاه همچنین گفت: این خانه در بحران شیوع بیماری ویروس کرونا ۷۵۰ میلیون تومان در پویش ایران همدل کمک کرد و در زمینه های مختلف از اعضا، بیماران خاص و تیم های ورزشی استان حمایت کرده است.   
در این جلسه مقرر شد مجمع خیرین فرهنگی هنری با کمک خانه صنعت و معدن استان تشکیل شود و این نهاد از برنامه های مختلف فرهنگی هنری حمایت کند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۱۴ شهرستان، ۳۲ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا دارد.
۳ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید