اخبار

مراسم نمادین اهداء هنرکارت به هنرمندان کرمانشاهی

مراسم نمادین اهداء هنرکارت به هنرمندان کرمانشاهی
مراسم نمادین اهداء هنرکارت به تعدادی از هنرمندان استان ویژه اعضای صندوق اعتباری هنر ، با حضور استاندار، خوش اقبال(معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ) و شهرستانی (به نمایندگی از امام جمعه کرمانشاه) و فاضلی(مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی) امروز شنبه (2 اسفند) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: در دولت تدبیر و امید اقدامات زیرساختی و زیربنایی در حوزه ارتقاء  شاخص های فرهنگی و رسانه ای در حال اجرا بوده و هست که بحث توزیع هنر کارت ها در بین هنرمندان یکی از آن موارد است.
وی گفت: آنچه که جامعه را می سازد فرهنگ است، بحث فرهنگی در هر جامعه ای، بسیار عمیق و زیرساختی است. اگر دنبال توسعه هستیم باید فرهنگ را دریابیم و فرهنگ را بیش از  پیش توسعه دهیم.
فاضلی در ادامه گفت: جلسه امروز ما برای تجلیل از کسانی است که در این مسیر گام برداشته اند و این گوشه ای از زحمات دولت در این حوزه است.
وی ادامه داد: از دکتر صالحی(وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی) و دکتر سیدزاده(مسئول صندوق اعتباری هنر) تشکر  ویژه دارم طی پیگیری های ایشان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این اتفاق مهم برای اصحاب رسانه و هنرمندان در سراسر کشور صورت گرفت که مبلغ  2 میلیارد و 685 میلیون تومان در این زمینه به هنرمندان استان اختصاص داده شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص تعداد اعضاء اظهار داشت: صندوق اعتباری هنر کرمانشاه در حال حاضر ۲۱۰۰ نفر عضو دارد که تاکنون تعداد 835 قطعه کارت هنر به استان ارسال گردیده که  300 نفر از هنرمندان و اصحاب رسانه استان کارت خود را از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان دریافت نموده اند.
فاضلی از حمایت همیشگی وزیر محترم و همچنین تلاش همکاران خود در حوزه های مختلف و به ویژه واحد بیمه هنرمندان تقدیر و تشکر کرد.

 

استاندار کرمانشاه نیز ضمن ابراز خرسندی از این اتفاق اظهار داشت: در ابتدا تشکر ویژه دارم از دکتر صالحی، وزیر ارزنده ارشاد اسلامی و مدیرکل پرتلاش فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاران ایشان به دلیل این حرکت ارزشمندی که در خصوص طرح هنر کارت در سراسر  کشور و با این وسعت انجام گرفت.
بازوند گفت: از آنجا که همگی استحضار دارید ویروس کرونا در تمام دنیا و به همه از دولت و دولتمردان گرفته تا تمام اقشار مختلف مردم خسارت های فراوانی وارد کرد که هنرمندان از این امر مستثنا نبوده و بسیار متضرر شدند و در این شرایط سخت اقتصادی تحریم و غیرفعال شدن خیل عظیم هنرمندان در کشور؛ طرح هنر کارت بسیار اقدام مثبت و مناسبی بود که با جدیت توسط وزیر محترم فرهنگ و ارشاد و مسئول صندوق اعتباری هنر صورت گرفت.
وی در ادامه در خصوص  خطر ورود ویروس کرونای انگلیسی به استان ابراز نگرانی کرد و افزود: از شما هنرمندان و اصحاب رسانه همیشه هوشیار و آگاه می خواهم که نسبت به روشنگری بیشتر مردم نسبت به خطرات این بیماری با مسئولین همکاری کنید.
در پایان به 15 نفر از هنرمندان و اصحاب رسانه استان به صورت نمادین کارت هنر صندوق اعتباری هنرمندان اهدا گردید.
 
۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید