اخبار

با گذشت پنج روز 800 نفر از فیلم‌های جشنواره "فجر" در کرمانشاه دیدن کردند

با گذشت پنج روز 800 نفر از فیلم‌های جشنواره "فجر" در کرمانشاه دیدن کردند
 
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از بازدید حدود 800 نفر از فیلم های جشنواره فیلم "فجر" در پنج روز برگزاری آن در کرمانشاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ مهدی ربانی نژاد با اشاره به برگزاری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر در شرایط کرونایی گفت: کرونا موجب شده شرایط برگزاری این جشنواره متفاوت از دوره های قبل و با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد.
وی افزود: فیلم های این دوره جشنواره در کرمانشاه در دو سینما آزادی و فرهنگ اکران می شود و به دلیل پروتکل های بهداشتی تنها 30 درصد ظرفیت هر یک از این سینماها برای حضور تماشاگران اختصاص داده شده است.
ربانی نژاد گفت: با توجه به امکان استفاده از ظرفیت 30 درصدی سینماها برای اکران فیلم های جشنواره، در سینما فرهنگ 120 صندلی و در سینما آزادی 150 صندلی برای تماشاگران در نظر گرفته شده است.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به گذشت پنج روز از برگزاری این دوره جشنواره در کرمانشاه، گفت: طی این مدت 10 فیلم در هر دو سینمای فرهنگ و آزادی اکران شده است.
ربانی نژاد گفت: در سه روز باقی مانده هم شش فیلم اکران خواهد شد که در سینما آزادی امروز(دوشنبه، 20 بهمن) ساعت 15 فیلم «مامان» و ساعت 18 فیلم «ابلق»، روز سه شنبه (21 بهمن) ساعت 15 «یدو» و ساعت 18 «رمانتیسم عماد و طوبی» و روز پایانی جشنواره (22 بهمن) هم ساعت 15 «بی همه چیز» و ساعت 18 «ستاره بازی» اکران خواهد شد.
وی افزود: همچنین طی این سه روز در سینما فرهنگ امروز (20 بهمن) ساعت 15 فیلم «ابلق» و ساعت 18 فیلم «مامان»، روز سه شنبه ساعت 15 فیلم «رمانتیسم عماد و طوبی» و ساعت 18 فیلم «یدو» و روز پایانی جشنواره (22 بهمن) هم ساعت 15 «ستاره بازی» و ساعت 18 «بی همه چیز» اکران خواهد شد.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه استقبال مردم از فیلم های این دوره جشنواره را در شرایط کرونایی مطلوب ارزیابی کرد وافزود: طی روز های برگزاری جشنواره در مجموع 340 نفر از فیلم های سینما فرهنگ و حدود 530 نفر هم از فیلم های سینما آزادی بازدید داشته اند.
ربانی نژاد در تشریح برخی پروتکل های برگزاری این دوره هم گفت: در این دوره جشنواره به دلیل شرایط کرونایی، بلیت فروشی تماما بصورت اینترنتی بوده و امکان فروش گیشه ای وجود ندارد.
وی افزود: تمام بازدید کنندگان در قسمت درب ورودی سینما "تب سنجی" شده و از ورود افراد مشکوک پیشگیری می شود.
این مسئول تصریح کرد: همچنین در هر دو سینما مواد ضدعفونی کننده دست در دستگاه های پدالی فراهم شده و توزیع ماسک هم در محل سینما انجام می شود.
وی با بیان اینکه هریک از تماشاگران به طول سه صندلی با یکدیگر فاصله دارند، گفت: در بین اکران فیلم ها هم سالن های سینما تماما ضدعفونی و گندزدایی می شوند.
 
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ۱۸:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید