اخبار

برگزاری جلسه مشورتی شورای فرهنگ عمومی پیرامون مسائل فرهنگی اجتماعی

برگزاری جلسه مشورتی شورای فرهنگ عمومی پیرامون مسائل فرهنگی اجتماعی
جلسه مشورتی شورای فرهنگ عمومی پیرامون مسائل فرهنگی اجتماعی به موضوع حجاب و عفاف در حوزه علمیه برادران اسلام آبادغرب برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب صبح امروز با حضور خسرو تمری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اسلام آبادغرب، کرمی رئیس حوزه علمیه برادران و جمعی از اساتید حوزه کمیته مشورتی شورای فرهنگ عمومی پیرامون مسائل فرهنگی اجتماعی به ویژه با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد. 
 
خسرو تمری در ابتدای این جلسه به وضعیت و واقعیت های موجود جامعه اشاره و بیان داشت : یکی از عمده ترین مشکلات در حوزه حجاب و عفاف تضاد و تناقض در سیاستگذاری های فرهنگی د رمواجهه با این موضوع است. 
 
وی افزود : وضعیت حجاب نباید ما را از حداقل فعالیت های ممکن در این حوزه دلسرد و مایوس کند و باید تلاش کنیم در این مسیر برنامه ریزی و فعالیت داشته باشیم. 
 
در ادامه حجت الاسلام روح الله  کرمی رئیس حوزه علمیه برادران و امام جمعه موقت شهرستان اسلام آبادغرب  به اهمیت حجاب و عفاف اشاره کردند و بیان داشتند : وضعیت حجاب و پوشش مناسب نیست و باید با اقدامات فرهنگی در این مسیر گام برداریم. 
 
وی افزود : خانواده ها در اولویت برنامه ریزی حجاب و عفاف باید قرار گیرند و لذا بیش از هرچیز باید از طریق انجمن اولیاء و مربیان برنامه ریزی لازم را داشته باشیم. 
 
حجت السلام کرمی افزود : موضوع دیگر در این بحث تقویت روضه های خانگی و برنامه ریزی برای این روضه ها است و از طریق این روضه ها می توان زمینه بازگو کردن موضوع را پیدا کرد . 
 
مدیر حوزه علیمه شهرستان اسلام آبادغرب افزود : استفاده از  ظرفیت نخبگان دینی و مذهبی و ، استفاده از ظرفیت مراکز دینی از جمله تقویت بقاء متبرکه و برگزاری برنامه های فرهنگی متناسب با این موضوع می تواند موثر باشد. 
 
در ادامه این جلسه اساتید حوزه نیز راهکارها و پیشنهاداتی مطرح کردند و مقرر شد در جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی ارائه و تصمیمات لازم اتخاذ شود. 
۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۵:۳۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید