اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه: در حمایت از نشریات به معیارهای کیفی و محتوایی توجه نشده است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه: در حمایت از نشریات به معیارهای کیفی و محتوایی توجه نشده است
فاضلی، گفت: حمایت از نشریات به صورت پرداخت یارانه نقدی، توزیع کاغذ و توزیع آگهی انجام می شود ولی متاسفانه همیشه معیار و شاخص های پرداخت یارانه و حمایت از نشریات و رسانه ها بیشتر کمی بوده و به معیارهای کیفی و محتوایی توجه لازم نشده است.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان در کرمانشاه، بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: این اداره کل طی سال گذشته، مبادرت به رصد و بازدید میدانی تمامی دکه های مطبوعاتی استان نمود که در گام بعدی نیز از روند چاپ این نشریات در چاپخانه ها بازدید می کند تا تفکیک چاپ در چاپخانه ها و چاپ دیجیتال به عمل آمده و حقی از نشریات قانونمند تضییع نشود.
 وی خاطر نشان کرد: در پی دریافت یارانه نقدی نشریات محلی، تعدادی از صاحبان امتیاز و مدیران مسئول نشریات استان، نسبت به مبالغ دریافتی برخی از نشریات اعتراض داشتند مبنی بر اینکه این قبیل نشریات فعالیت چشمگیری در حوزه اطلاع رسانی نداشته و در سطح ادارات و دکه های مطبوعاتی هم توزیع مناسبی ندارند.
فاضلی در خصوص حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی رسانه اظهار کرد: حمایت از نشریات به صورت پرداخت یارانه نقدی، توزیع کاغذ و توزیع آگهی انجام می شود ولی متاسفانه همیشه معیار و شاخص های پرداخت یارانه و حمایت از نشریات و رسانه ها بیشتر کمی بوده و به معیارهای کیفی و محتوایی توجه لازم نشده است و در اجرا نیز شاخص های کیفی موجود در شیوه نامه در پاره ای از مقاطع مورد توجه لازم واقع نشده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: یکی از معیارهای تعیین کننده در میزان تخصیص یارانه ها و حمایت های موجود؛ شمارگان نشریات است که متاسفانه ساز و کار لازم برای راستی آزمایی شمارگان اعلامی توسط نشریات پیش بینی نشده است که این موضوع زمینه ساز بروز برخی مشکلات می شود.
۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۲۱:۱۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید