اخبار

آغاز فراخوان همایش ملی امام رضا در کرمانشاه؛

پوستر همایش ملی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی در کرمانشاه رونمایی شد

پوستر همایش ملی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی در کرمانشاه رونمایی شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: هجدهمین دوره این جشنواره با رویکرد تبیین سیره ائمه اطهار و امام رضا (ع) برای عام و خاص طی فراخوانی امروز آغاز و علاقه‌مندان تا پایان آذرماه سال جاری فرصت دارند آثار خواهد را به دبیرخانه ارسال نمایند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در آیین رونمایی از پوستر همایش ملی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی در جمع خبرنگاران ابراز داشت: علاقه‌مندان برای شرکت در جشنواره ملی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی در کرمانشاه می‌توانند مقالات خود را از امروز تا پایان آذرماه سال جاری به آدرس http://portal.shamstoos.ir ارسال کنند.
وی ادامه داد: کار داوری علمی آثار از اول دی‌ماه شروع و تا 15 بهمن‌ماه سال جاری ادامه خواهد داشت و مراسم اختتامیه و معرفی آثار برگزیده مشروط به عادی شدن شرایط در مقابل کرونا و با نظر ستاد استانی کرونا در صورت تائید به‌صورت جشن اختتامیه و در غیر این صورت به شکل مجازی برگزار خواهد شد.
بهرام فاضلی با تأکید بر اینکه استان کرمانشاه در بیشتر سال‌های برگزاری این جشنواره، محورهای مختلف ادبیات را برای برگزاری همایش‌های خود انتخاب کرده و امسال نیز سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی انتخاب‌شده است، خاطرنشان ساخت: این همایش اهداف همایش با محورهایی همچون حکایت، قصه، تمثیل، داستان، رمان و ... به دو ساحت مطالعات نظری و عملی تقسیم و هر یک در چند موضوع کلی تدوین‌شده‌اند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در خصوص اهداف برگزاری همایش سیره امام رضا (ع) در ادبیات روایی اظهار داشت: در این جشنواره اهدافی همچون ترویج و گسترش فرهنگ رضوی در ساحت‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ....، معرفی و تکریم پدیدآورندگان آثار ادبی و پژوهشی برتر در گستره پژوهش‌های رضوی، تبیین سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی و گونه‌های آن و تبیین نقش ادبیات روایی در معرفی و گسترش فرهنگ رضوی برگزار خواهد شد.
 
پوستر همایش
گفتنی است که رویکرد تنظیم، گزینش و چاپ مقالات در همایش ملی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات روایی در کرمانشاه موارد مهمی مورد تأکید قرار دارد مانند اینکه مقاله ارسالی مطابق شیوه‌نامه مجله علمی- پژوهشی فرهنگ رضوی وابسته به بنیاد بین‌المللی فرهنگی- هنری امام رضا (ع) به نشانی  farhangerazavi.ir  تهیه و تنظیم گردد، مقالات برتر و برگزیده در مجموعه مقالات ویژه همایش چاپ و به صاحبان آن‌ها تقدیم می‌گردد، مقالات برتر که شرایط علمی- پژوهشی داشته باشند، در فرایندی دیگر داوری و با احراز شرایط در فصلنامه‌های علمی- پژوهشی مرتبط با موضوع همایش و نیز فصلنامه علمی- پژوهشی فرهنگ رضوی  به چاپ خواهند شد.
علاوه بر 8 مقاله برگزیده در همایش، مقالات دیگری که بر اساس معیارهای داوری ارزش علمی داشته باشند، با هدایای نقدی یا هزینه سفر به مشهد مقدّس از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تشویق خواهند شد.
 
 
۱۷ شهریور ۱۳۹۹ ۱۳:۵۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید