اخبار

آیین تجلیل از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی در کنگاور

آیین تجلیل از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی در کنگاور
آیین تجلیل از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی روز چهارشنبه 22 مردادماه 99 ساعت 11 صبح در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور خیراله خزایی فرماندار شهرستان ، هوشنگ یوسفی معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ، سیاوش نظری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، طیب معاون شهرداری و خبرنگاران و فعالان فضای مجازی برگزار شد .

به گزارش واحد روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگاور، ابتدای جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و در ادامه فرماندار کنگاور ضمن سلام و صلوات بر مقام معظم رهبری ، شهدا بالاخص شهید خبرنگار شهید محمود صارمی و سلام و خوش آمدگویی به حضار در جلسه ، از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرداری بانیان تشکیل جلسه تشکر نمود .

ایشان با تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران شهرستان از فعالان فضای مجازی که زحمت زیادی جهت انتشار اخبار و دستاورد های نظام در فضای مجازی به مردم می کشند تشکر و قدردانی نمودند.

خیراله خزایی بیان داشتند که فعالیت بعنوان خبرنگار کاری بسیار مخاطره است و در شرایط حاضر جزء مشاغل پر خطر و سخت و بسیار استرس زا می باشد.

وی با اشاره به اینکه بررسی مسایل اجتماعی و پیگیری آنها توسط خبرنگاران و فعالان فضای مجازی نسبت به دیگر موضوعات بسیار پررنگ است، تصریح کرد: واقع بینی و حقیقت بینی باید مورد توجه جدی خبرنگاران و فعالان فضای مجازی قرار گیرد و گرایش سیاسی آنها تاثیری در  انتشار اخبار نداشته باشد و مطالبات مردمی در اولویت قرار گیرند.

خزایی در ادامه انعکاس فعالیت ها و عملکرد هفت ساله دولت تدبیر و امید توسط خبرنگاران و فعالان مجازی را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: ساکنین شهرک حسن آباد پس از ۱۷ سال با ایجاد زیرساخت های عمرانی طعم زندگی شهرنشینی را چشیده اند.

وی جابه جایی اهالی محله غم تسلی به مسکن مهر جدید، تعویض شبکه فرسوده آبرسانی روستای فش با اعتبار ۳۰ میلیاردریالی، ادامه عملیات ساخت کتابخانه این روستا با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال، احداث زمین چمن مصنوعی روستای فش و همچنین تعویض شبکه برق رسانی شهر گودین با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال از دیگر خدمات دولت طی یک سال اخیر در کنگاور برشمرد.

فرماندار کنگاور، عملکرد دولت در 2 سال اخیر در روستاهای کنگاور را بسیار قابل توجه توصیف کرد و خاطرنشان ساخت: آبرسانی به روستاهای حصار، رشتیان و همچنین گازرسانی به دهستان قزوینه و خزل و ایجاد زیرساخت های مخابراتی در دورترین روستاهای دهستان خزل که در ارتفاعات صعب العبوری قرار دارند، برای اولین بار پس از انقلاب از جمله دستاوردهای دولت تدبیر و امید در این روستاهای این شهرستان است.

سیاوش نظری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن سلاو درود خمت خبرنگاران و فعالان فضای مجازی و تبریک روز خبرنگار و تشکر از فرمانداری و شهرداری جهت همکاری و مساعدت در برگزاری ای روز گفت :کار خبرنگار، انعکاس رخدادهایی است که قابلیت خبرشدن و اطلاع رسانی به جامعه را دارد. لازمه خبرنگار خوب بودن، داشتن علم و دانش، تجربه و جسارت است تا در کنار آن با سرعت، دقت و صحت، که سه اصل مهم در کار خبری است بتواند موفق عمل کند.

در ادامه جلسه چند نفر از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی به نمایندگی نقطه نظرات خود را بیان داشتند . که بخشی از این مطالبات به شرح ذیل می باشد :

·             توجه و کنترل کامل در جهت اجرای کامل پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا در عزاداری ها و برگزاری کنکور سراسری در شهرستان

·             کنترل بیشتر قیمت ها در شهر و ارائه فاکتور به مشتریان توسط فروشگاه ها

·             حضور خبرنگاران در شورای اداری شهرستان

 ·             رسیدگی و تعیین تکلیف سریع واحد روابط عمومی فرمانداری که معضل بزرگی در عدم اطلاع رسانی عملکرد دولت در شهرستان می باشد

·             رسیدگی به وضعیت بیمه ای و معیشتی خبرنگاران در شهرستان

در پایان از خبرنگاران و فعالان فضای مجازی با اهدا لوح تقدیر و کارت هدیه تقریر به عمل آمد.

۲۵ اَمرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید