اخبار

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه خبر داد؛

اخذ مجوز جشنواره فرامرزی مطبوعات/ عدم تمرکز در حوزه فرهنگ زمینه ساز آسیب های اجتماعی خواهد شد

اخذ مجوز جشنواره فرامرزی مطبوعات/ عدم تمرکز در حوزه فرهنگ زمینه ساز آسیب های اجتماعی خواهد شد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از اخذ مجوز جشنواره فرا مرزی مطبوعات خبر داد و گفت: در صورت مرتفع شدن ویروس کرونا و تامین اعتبار، این جشنواره در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛جلسه شورای برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی به ریاست فاضلی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامیو با حضور دکتر وفایی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزیاستان کرمانشاه، معاونین و روسای ادارات ستادی امروز (۲۵ تیرماه ۹۹ ) در سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد .

بهرام فاضلی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ابتدای این جلسه اظهار داشت: برنامه ریزی در حوزه فرهنگ ورسانه نیاز به شناخت ویژه در سطح استان دارد و در این زمینه جلسات متعددی به صورت سیستماتیک در تمامی شهرستان های استان با حضور فرمانداران برگزار شده است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: کار فرهنگی زیر بنای تمام ابعاد توسعه است و توسعه فرهنگی مقدم بر سایر توسعه هاست و اگر در استان شاهد بعضی از آسیب ها هستیم به دلیل متمرکز نبودن ما در حوزه فرهنگی است که اگرفرهنگ سازیدر این زمینه انجام گیرد هزینه سایر حوزه ها نیر کاهش پیدا خواهد کرد پس تمرکز در حوزه فرهنگ در استان امری ضروری است.

فاضلی برنامه های پیشنهادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در حوزه  قرآنو عترت در سال ۹۹ در سطح شهرستانی شامل: (مرکز استان، غرب استان، اورامانات، شرق استان) و در سطح استانی ،منطقه ای، ملی و کشوری را ۱۷ برنامه عنوان کرد و افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه کرونا ۳۱ برنامه و فعالیت انجام شده و در حال انجام دارد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره بهبرنامه های فرهنگیو هنری پیشنهادی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۹ بیان داشت : ۱۵۶ برنامه نیز در این زمینه پیشنهاد شده است و اگر ۱۶ برنامه دیگر هم مثل اکسپو محصولات فرهنگی (اورامانات) ویژه برنامه هایفرهنگی و هنری(غرب استان) و برنامه هایدهه فجردر مرکز و شهرستان های تابعه را به این رقم اضافه کنیم در مجموع ۱۹۰ برنامه( به جز کرونا) می شود.

وی در ادامه اضافه کرد: فرهنگ اساس و رکنجامعهاست و تامین و تخصیص اعتبار لازم در این زمینه میتواندمشکلاتفرهنگی را مرتفع نماید که در این زمینه از مدیریت سازمان برنامه ریزی استان تقاضا داریم در اعتبارات سال ۹۹ توجه خاصی به حوزه فرهنگی داشته باشند.

 فاضلی در پایان از اخذ مجوز جشنواره فرامرزی مطبوعاتبا گستره کشوری و فرا مرزی در اقلیم کردستان وعراقخبر داد و گفت: اگر شرایط کرونائی مرتفع شود و تامین اعتبار لازم در این زمینه انجام گردد این جشنواره در اسفند ماه برگزار میگردد.

 

 

 

۲۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید