اخبار

نشست معاون فرهنگی و رسانه ای با کارشناسان حوزه فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه

نشست معاون فرهنگی و رسانه ای با کارشناسان حوزه فرهنگی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه

به گزارش روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛  امروز شنبه (31 خرداد) جلسه ای با حضور مظفر تیموری، معاون جدید  فرهنگی و رسانه¬ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و کارشناسان فرهنگی  با موضوع بررسی مشکلات این حوزه برگزار شد.
مظفر تیموری که هفته گذشته به حکم بهرام فاضلی؛ به این معاونت منصوب شد در خصوص وظیفه خطیر حوزه فرهنگ اظهار داشت: با 29 سال خدمت در حوزه های مختلف فرهنگی به این تجربه دست پیدا کرده¬ام که کار کردن در حوزه فرهنگ بسیار پیچیده و سخت و در عین حال زیرساختی و مهم می باشد لذا  من از شما توقع دارم که همکاری صمیمانه ای داشته باشید تا یک کار تیمی موفق ارائه نماییم.
معاون فرهنگی و رسانه ای با توجه به گستردگی حوزه فرهنگ اظهار داشت: از آنجا که حوزه فرهنگی مسئولیت صدور مجوز کتاب ،کتابفروشی، نمایشگاه کتاب، رونمایی از کتاب، نقد کتاب، خرید کتاب، نشریات، رسیدگی به امور اهل قلم، ناشرین، نویسندگان و...را بر عهده دارد بایستی توجه ویژه ای به وضعیت این حوزه شود، تا بتوانیم بهتر و سریع تر پاسخگوی ارباب رجوع خود باشیم.
تیموری در خصوص وضعیت و مشکلات حال حاضر اداره کل بیان داشت: همه ما با تمام این مشکلات و کمبودها دست و پنجه نرم کرده ایم و خوب میدانیم شرایط رفاهی برای کارکنان فرهنگی مهیا نیست اما ما باید با توجه به شرایط موجود ، مقتصد بودن  را پیشه سازیم و بتوانیم فعلا با این امکانات وظیفه خود را به نحو احسن به انجام برسانیم.
وی با تاکید بر لزوم همدلی و همکاری بیشتر کارکنان گفت: در فضای صمیمی و شفاف مشکلات کمرنگ تر می شود و من به همت و زحمات شما ایمان دارم، همچنان که تاکنون با همه مسائل خدمتگزار مردم به خصوص هنرمندان و فرهنگ دوستان بوده اید.
در پایان این جلسه؛ هر کدام از کارکنان مشکلات خود را از جمله؛ مشکل برودتی، امور رفاهی  و اضافه کار، وضعیت اتوماسیون، کمبود کامپیوتر و وسایل اداری، کمی حجم اینترنت و...را مطرح نمودند.
  معاون فرهنگی و رسانه ای در پایان وظایفی را از جمله موارد زیر به کارشناسان خود اعلام کرد و از آنان خواست که جهت ارتقای این حوزه با جدیت تمام پیگیری نمایند؛
-     پیگیری تهیه و تامین منابع اطلاعاتی مورد نیاز  اجرای طرح ها و فعالیتهای فرهنگی
-      تهیه و تدوین پیش نویس دستورالعمل ها، استانداردها و آیین نامه های تخصصی مربوط به پشتیبانی فعالیتها و برنامه های حوزه معاونت
-    تدوین جدول بازدید از صنوف فرهنگی از جمله دفاتر روزنامه، کانون های تبلیغاتی، موسسات فرهنگی و هنری و...
-      بررسی کارشناسی مسائل و مشکلات مربوط به انجام فعالیتهای فرهنگی و شناسایی نیازها و اقدام جهت انجام پشتیبانی های لازم در چارچوب مقررات مربوطه
-      جمع بندی، تهیه و تدوین گزارشات کارشناسی و تحلیلی از فعالیتهای خدمات پشتیبانی و ارائه به مقامات مافوق
-      بررسی و شناسایی و پیشنهاد شکل، نوع و نحوه ارائه حمایت ها و خدمات پشتیبانی فعالیتهای فرهنگی جهت تصمیم گیری مسئولین مربوطه
-      پیگیری انجام امور اجرایی مربوط به برگزاری  جلسات و رویدادهای حوزه معاونت فرهنگی

 
۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید