اخبار

بهرام فاضلی؛ مبارزه همه جانبه حوزه فرهنگ با کرونا ادامه دارد

بهرام فاضلی؛  مبارزه همه جانبه حوزه فرهنگ با کرونا ادامه دارد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از انجام اقدامات و مبارزه همه جانبه حوزه فرهنگ و هنر با ویروس کرونا خبر داد و گفت: اصحاب فرهنگ، هنر استان برای مبارزه با شیوع کرونا، اقدامات متعددی را از ابتدای بحران آغاز و همچنان ادامه می دهند.
به گزارش  روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از انجام اقدامات و مبارزه همه جانبه حوزه فرهنگ و ادب و هنر با ویروس کرونا خبر داد و گفت: در این مسیر تمامی بخش‌ها اعم از  سیستم اداری، خدماتی، حراست، روابط عمومی و... همچنین اصحاب فرهنگ و هنر استان که شامل؛ خبرنگاران، عکاسان، نویسندگان، کاریکاتوریست ها، طراحان و...  در مرکز و شهرستان‌ها با جدیت کامل در تکاپو و انجام اقدام‌های موثر هستند.
وی با بیان اینکه تمام تمهیدات بهداشتی در ورودی و معابر مهم اداره‌کل و شهرستان‌ها و همچنین مکان‌های داخلی کاملا رعایت می‌شود، گفت: در قالب پوستر و بنر و همچنین اخبار و اطلاعیه‌هایی توسط  پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل نیز به همراه خبرگزاری‌ها و مطبوعات در حال گزارش‌های لازم و بروز هستیم و امیدواریم با توکل به خدای متعال؛ همت دست‌اندرکاران وهمکاری مردم شریف کرمانشاه این بیماری هر چه زودتر ریشه‌کن شود.
فاضلی به موارد دیگری از جمله، اعلام تعطیلی تمام برنامه‌های فرهنگی هنری، تعطیلی آموزشگاه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری و کلاس‌های گروهی، تعطیلی مطبوعات استان اشاره کرد و گفت: در این راستا واحد روابط عمومی در فضای مجازی با پشتکار در انتشار مطالب ویژه در پیشگیری و مبارزه با بیماری  و هشدارهای لازم از همان ابتدای شیوع بیماری فعالیت آغاز کرده و همچنان در حال انجام است.
وی بیان کرد: فعالیت های  اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه را در این خصوص، می‌توان به مواردی همچون حوزه اطلاع‌رسانی عمومی و تولید محتوا ( انتظارات متناسب با رسالت و اهداف این اداره‌کل)، تشکیل کمیته سلامت روانی – اجتماعی کنترل ویروس کرونا با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی، گروه تولید محتوا  و انتشار محتوا، تشکیل گروه های مختلف در فضای مجازی و با همکاری اصحاب رسانه و... اشاره کرد.
فاضلی افزود: علاوه بر این‌ها ارسال محتواها برای روابط عمومی  دستگاه های اجرایی و ادارات استان، ارسال محتوا به گروه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه، صدور اطلاعیه در خصوص شایعات در فضای مجازی توسط شورای فضای مجازی استان، درج محتواهای مربوطه در رسانه‌های بر خط و مطبوعات، معرفی صفحه سایت مرجع کرونا ویروس جدید علوم پزشکی به جامعه، پاسخگویی به شبهات مدیران گروه‌های مختلف در فضای مجازی در خصوص ویروس جدید از دیگر فعالیت‌های این حوزه هستند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد کرمانشاه بیان کرد: ضمن ارسال محتوای تولیدی به گروه های مختلف، به کاربران استان کرمانشاه، به گروه اطلاع‌رسانی سایر ادارات از طریق مدیران روابط عمومی، برگزاری جلسه شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه در خصوص پیشگیری از شایعات و مراقبت در فضای مجازی با موضوع کرونا، مشاوره در امور فضای مجازی به ادارات و سازمان‌ها در خصوص مقابله و پیشگیری از کرونا از دیگر اقدامات است.
وی ادامه  داد: از جمله آثار تولیدی هنرمندان استان؛ می توان به 30 مورد پوستر، 15مورد انیمیشن و کارتون،45 مورد کاریکاتور، 18 مورد کلیپ طنز، 8 مورد خوشنویسی، 9 مورد نقاشی، 2 مورد موشن گرافی و بیش از 30 مورد در حوزه ادبیات اشاره نمود که در تمامی کانال ها و گروه های فعال جهت آگاهی مردم منتشر شده است.
فاضلی در پایان گفت: آماده‌سازی محیط اداره‌کل، تشکیل کارگروه مقابله با ویروس کرونا در سطح ستاد اداره‌کل، اطلاع‌رسانی کلیه بخشنامه‌های وارده و جزوات آموزشی از سوی استانداری، دانشگاه علوم پزشکی و مراکز بهداشتی استان از طریق اتوماسیون اداری و ایمیل به کارکنان ستاد و ادارات تابعه شهرستان، صدوربخشنامه عدم ثبت حضور و غیاب انگشتی از طریق دستگاه الکترونیکی، تهیه و نصب بنر و پوستر رعایت نکات بهداشتی و مبارزه با ویروس کرونا و نصب آن درمبادی ورودی اداره‌کل و ساختمان‌های تابعه، نظافت و ضدعفونی کردن روزانه  محیط اداره ( راه پله‌ها، نرده‌ها، راهروها، سرویس‌های بهداشتی و...)، لغو برگزاری کلیه جلسات، برنامه ها، ماموریت های درون و برون استانی کارکنان و....در همین راستا انجام شده است.
 
۲۳ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید