اخبار

ابراهیم الهی تبار: عملکرد مردم کرمانشاه، در دوران قرنطینه قابل تقدیر است

ابراهیم الهی تبار: عملکرد مردم کرمانشاه، در دوران قرنطینه قابل تقدیر است
شورای اطلاع رسانی به ریاست ابراهیم الهی تبار و با حضور سایر اعضای شورا امروز (11 فروردین) تشکیل جلسه داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ دهمین جلسه شورای اطلاع رسانی پیش از ظهر امروز دوشنبه (11 فروردین) در محل سالن تدبیر استانداری به ریاست ابراهیم الهی تبار و با حضور سایر اعضای شورا برگزار شد.
ابتدای جلسه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به عنوان دبیر شورای اطلاع رسانی، ضمن تبرک سال نو و اعیاد شعبانیه، اقدامات صورت گرفته در خصوص اطلاع رسانی «پیشگیری از ویروس کورنا» را بیان نمود.
بهرام فاضلی گفت: تشکیل کمین های متعدد با موضوع« در خانه ماندن» در فضای مجازی  با حضور بزرگان فرهنگ و هنر استان کرمانشاه، به طوری که در رشته های مختلف آثار متعددی ارسال گردید.
وی ادامه  داد: از جمله این آثار می توان به 25 مورد پوستر، 15مورد انیمیشن و کارتون،45 مورد کاریکاتور، 18 مورد کلیپ طنز، 8 مورد خوشنویسی، 9 مورد نقاشی، 2 مورد موشن گرافی و بیش از 30 مورد در حوزه ادبیات اشاره نمود که در تمامی کانال ها و گروه های فعال جهت آگاهی مردم منتشر شده است.
فاضلی گفت: همچنین چندین فراخوان با موضوع پیشگیری از شیوع کرونا تهیه، تدوین و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت و  تلاش می شود تمامی کانال ها و سایت ها تحت کنترل و نظارت باشد، تا از انتشار شایعات و اخبار کذب جلوگیری شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه، با بیان اینکه اطلاع رسانی شفاف به موقع و سریع از ابتدای طرح مقابله با کرونا در دستور کار استان بوده تاکید کرد: در استان کرمانشاه برای مقابله با کرونا چند صدایی وجود نداشته و همراهی و همدلی مردم و گروههای اجتماعی جای تقدیر دارد
محمد ابراهیم الهی تبار اظهار داشت: طرح "فاصله گیری اجتماعی"  حول سه محور جلوگیری از تردد های بی مورد ،تامین نیازهای مردم و جلوگیری از شیوع کرونا بود که اطلاع رسانی خوبی برای آن شکل گرفت و در کل اقداماتی که در استان شکل گرفت مطلوب بوده است.  
وی افزود: وضعیت استان کرمانشاه در بحث کنترل بیماری کرونا نسبت به کشور مناسب تر است و بین استانهای ۲۶تا ۲۸ قرار گرفته ایم و این حاصل رفتار قابل قبول و همراهی ۸۰درصدی شهروندان با برنامه های ستاد کرونا بوده است.
معاون استاندار ادامه داد: علاوه بر آن از ابتدای برنامه مقابله با کرونا در استان نیز شخصیت ها ادبی هنری و فرهنگی درخواست همکاری از مردم با توصیه ها را در فضای رسانه ای داشته اند که البته نیاز به باز نشر بیشتر دارد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه "نقض تصمیمات و توصیه های ستاد مقابله با کرونا به عنوان یک قبح اجتماعی مطرح شود" از رسانه ها خواست که موارد نقض تصمیمات ستاد کرونا از سوی برخی افراد، شرکت ها یا واحدها به عنوان رفتارهنجارشکنانه را  بازنشرکنند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با اشاره به مسدود شدن پارکها، تفرجگاهها و اماکن گردشگری استان در روز سیزده بدر تاکید کرد: رسانه ها با فضاسازی و اطلاع رسانی مناسب مردم و شهروندان را به درخانه ماندن و عدم شکل گیری اجتماعات در روز طبیعت ترغیب کنند.
 
 
۱۱ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید