اخبار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، طی پیامی روز جهانی تئاتر را تبریک گفت

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، طی پیامی روز جهانی تئاتر را تبریک گفت
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، طی پیامی روز جهانی تئاتر را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ متن پیام تبریک بهرام فاضلی به مناسبت «روز جهانی تئاتر» به شرح زیر می باشد؛
هنر از جمله مفاهیم  بلندیست که به دلیل وجود جریان پویا، سیال و مستمری که در ذات آن است نقش سازنده و موثری در تبلور اندیشه دارد، تئاتر از جمله مصادیق ارزشمند هنر است که گستره ی عظیمی را درمیان عام و خاص به خود اختصاص داده است. نمایش هم دارای جذابیت بصری و سمعی است هم از غنای محتوایی برخوردار است. تئاتر در نگاه ساختاری به اصالت هستی می پردازد لذا از نظر فلاسفه و متفکران بزرگ میان فلسفه و تئاتر وجوه مشترک فراوانی مشهود است.
روز جهانی تئاتر فرصت مغتنمی است برای بررسی ابعاد مختلف این هنر زنده و اثرگذار که هم نفس با مردم، زندگی آنان را به تصویر می کشد روز جهانی تئاتر فرصتی است برای هنرمندان تئاتر تا چالش های پیش روی این هنر و جایگاه و نقش خود را عمیق تر دریافته و به گسترش تئاتر خلاق، پویا و مفهوم گرا بیشتر بیندیشند و تئاتر را گرامی بدارند.
انتخاب روز هفتم فروردین ماه به عنوان روز ملی هنرهای نمایشی مقارن با بهار طبیعت، نشانه تحول و نشاط تئاتر و امیدواری نسبت به روزهای بهتر برای این هنر کهن و اثرگذار است.
ضمن تبریک سال جدید و نیز تبریک اعیاد شعبانیه، آرزوی سلامتی برای تمام مردم جهان با خلاصی از ویروس کرونا، این روز خجسته را به اصحاب فرهیخته هنر تئاتر تبریک و شادباش می گویم.
امیدوارم در سال جدید که با عنوان«جهش تولید» نامگذاری شده است، فرآیند تولید تئاتر و نمایش در استان کرمانشاه رشد و توسعه بیشتری بیابد.
بهرام فاضلی 
مدیرکل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه
 
 
۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید