اخبار

تاکید بر تعامل بیشتر ستاد مدیریت کرونای کرمانشاه با رسانه‌ها

تاکید بر تعامل بیشتر ستاد مدیریت کرونای کرمانشاه با رسانه‌ها
در اولین نشست کمیته تخصصی تولید محتوای شورای اطلاع رسانی استان کرمانشاه با موضوع کرونا، پیشنهادات و راهکارهایی برای افزایش اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم و کنترل و مهار بیشتر این بیماری در سطح استان عنوان شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این نشست که  روز(20 اسفند) تشکیل شد، فعالیت رسانه‌های استان را در بحث اطلاع رسانی پیشگیری از شیوع کرونا مثبت ارزیابی کرد و گفت: مجموعه اقدامات مجدانه مدیریت ارشد استان به همراه تولید محتوای رسانه‌هایمان باعث شده تا در حال حاضر جزو استان‌های متوسط از نظر تعداد مبتلایان به کرونا باشیم.
وی بر تداوم و گسترده‌تر شدن این اطلاع رسانی‌ها تاکید کرد و افزود: برای اینکه آمار مبتلایان به کرونا در استان بیشتر نشود، باید تلاش کنیم تا این اطلاع رسانی‌ها را بیشتر کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تاکید کرد: البته در تولید محتوا باید ایجاد اعتماد عمومی را در نظر داشته باشیم و مردم هم  تا زمانی صدق در قول وعمل را نبینند، اعتماد نمی‌کنند.
وی در ادامه گفت: هشدارهای علمی مورد یقین از زبان افراد مورد وثوق جامعه، مصاحبه با افراد مبتلا شده و خانواده‌های متوفیان و تولیدات هنری مانند موشن گرافی، کلیپ‌های آموزشی و... از جمله محتواهایی هستند که از طریق رسانه های رسمی سمعی و بصری، خبرگزاری‌های رسمی و نشریات مکتوب می‌توانند تولید شوند تا مردم از طریق این تولیدات به خطر ویروس و نحوه مراقبت از خود آگاه شوند.
وحید نیشابوری مدیرعامل خانه مطبوعات کرمانشاه نیز در ادامه این نشست با ضعیف خواندن عملکرد ستاد مدیریت کرونا در حوزه اطلاع رسانی، عنوان کرد: عدم اطلاع رسانی سریع و ناکافی به رسانه‌های رسمی از سوی این ستاد زمینه تولید محتوا از سوی رسانه‌های مجازی فاقد هویت را فراهم می‌کند.
وی یادآورشد: علاوه بر رسانه‌های رسمی، باتوجه به نفوذ بالای فضای مجازی بین مردم در این بخش هم باید اطلاع رسانی مناسبی داشته باشیم.
مدیرعامل خانه مطبوعات کرمانشاه در ادامه انجام تبلیغات محیطی و انتشار طرح‌های گرافیکی با موضوع کرونا را به منظور آگاه سازی مردم از این بیماری بسیار ضروری دانست.
غلامرضا مطاعی معاون سیمای صدا و سیمای مرکز کرمانشاه هم به اقدامات این مرکز در راستای پیشگیری از شیوع گسترده کرونا در استان پرداخت و گفت: در این راستا استودیو سلامت را در کمترین زمان در استان راه اندازی کردیم که یک اقدام کم نظیر در کشور بود.
وی در ادامه خواستار افزایش اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در استان شد و گفت: درحال حاضر اطلاع رسانی که انجام می‌گیرد، کافی نیست و خواستار ارتباط بیشتری هستیم.
علی مولوی رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) در کرمانشاه نیز در ادامه این نشست، به بیان مشکلات پیش روی اهالی رسانه برای تهیه خبر و تولید محتوا در خصوص پیشگیری از کرونا پرداخت و خواستار همکاری بیشتر ستاد مدیریت این بیماری در استان با رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها شد.
وی اضافه کرد: سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان به واسطه شغل مدیریتی که دارد، نمی‌تواند بصورت مستمر پاسخگوی خبرنگاران باشد و همین امر تعداد اخباری که می‌تواند در خصوص این بیماری در استان تولید شود را کاهش می‌دهد.
مهدی محمدی مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز عنوان کرد: ستاد مدیریت کرونا در استان به منظور اطلاع رسانی درخصوص آمار مبتلایان به کرونا یک گروه اطلاع رسانی با حضور اهالی رسانه استان تشکیل داده و هر روز ساعت 14:30 دقیقه آخرین آمار را به صورت فایل صوتی سخنگوی ستاد در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد.
مسعود بهرام نژاد مدیرکل حوزه استانداری کرمانشاه نیز با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی بیشتر از سوی ستاد مدیریت کرونا در استان، اظهارکرد: از سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان انتظار داریم بحث اطلاع رسانی را تنها منحصر به یک نوبت آن هم در ساعت 14:30 که آمار از سوی کشور اعلام شده نکند، بلکه در طول روز دو یا سه نوبت اطلاع رسانی داشته باشد.
وی به انتقاد نمایندگان رسانه‌ها از عدم پاسخگویی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا به رسانه‌ها هم اشاره کرد و گفت: درصورتی که دکتر شکیبا-سخنگوی ستاد- وقت چندانی برای پاسخگویی ندارد، می‌توان این مسئولیت را به فرد دیگری در دانشگاه علوم پزشکی سپرد.
بهرام نژاد در ادامه به جمع بندی برخی از پیشنهادات مطرح شده در جلسه هم پرداخت و گفت: هر دستگاه موظف است حداقل پنج بنر را به منظور انجام تبلیغات محیطی در خصوص آگاهی بخشی به مردم در خصوص بیماری کرونا در سطح شهر نصب کند.
وی اضافه کرد: از بخش خصوصی هم می‌خواهیم در بیلبوردهای تبلیغاتی که دارند، اقدام به اطلاع رسانی در رابطه با راه‌های پیشگیری از بیماری کرونا کنند.
بهرام نژاد با بیان اینکه پیام های بهداشتی در خصوص کرونا باید روی ناوگان حمل و نقل عمومی هم نصب شود، عنوان کرد: در محلات حاشیه نشین شهر و برخی خیابان‌‎های پرتردد مانند مدرس و نوبهار نیز می توان با استفاده از بلندگو هشدارهای لازم به مردم داده شود.
وی از انجام طرحی با نام "مادر مدیر بهداشت" در استان خبرداد و گفت: در این طرح که در حال تهیه آن هستیم، می‌خواهیم یک پویش راه اندازی کنیم که در آن مادر و اعضای خانواده اقدامات بهداشتی و روانی که در رابطه با پیشگیری از بیماری کرونا انجام می‌دهند را در قالب ویدئوهای یک دقیقه‌ای برای صداوسیما ارسال کنند تا پخش شود و در واقع یک پویش و الگوسازی برای مردم داشته باشیم.
قرار است پیشنهادات این نشست به شکل یک مصوبه در شورای اطلاع رسانی استان مطرح و اجرایی شود.
 
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۳۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید