اخبار

کنگره علمی پژوهشی رشیدیاسمی در دالاهو برگزار می شود

کنگره علمی پژوهشی رشیدیاسمی در دالاهو برگزار می شود
فاضلی زاد، گفت: گفت: کنگره علمی پژوهشی و بزرگداشت دکتر رشید یاسمی از شعرا و نویسندگان شهیر این دیار، به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص با مشارکت فرمانداری شهرستان دالاهو برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، «بهرام فاضلی زاد» امروز (یکشنبه، ۱۲ آبان) در سفر به شهرستان دالاهو در نشستی صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: تجلیل و تقدیر از مفاخر و مشاهیر استان کرمانشاه یکی از اولویت‌های حوزه فرهنگ و هنر استان است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، استاد رشید یاسمی از چهره های ارزشمند و معاصر استان شهرستان دالاهو را مورد اشاره قرار داد و گفت: برگزاری کنگره علمی پژوهشی و بزرگداشت دکتر رشیدی یاسمی از شعرا و نویسندگان شهیر این دیار، با مشارکت فرمانداری شهرستان دالاهو یکی از برنامه‌های شاخص پیشرو طی ۶ ماهه دوم سال ۹۸ خواهد بود.
 وی همچنین از برنامه‌ریزی برای برگزاری آیین بزرگداشت استاد طاهر میرویسی در این شهرستان خبر داد و گفت: معرفی و تکریم و تجلیل از چهره‌های برجسته فرهنگی و هنری ضمن الگوسازی برای نسل جوان ادای دینی به زحمات و تلاشهای ارزنده کسانی دارد که عمر و زندگی خود را برای دستاوردهای فرهنگی و هنری این استان صرف کردند. 
 وی در ادامه حمایت از ناشرین و صاحبان اهل قلم را از دیگر اولویت‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواند و اظهار کرد: در این راستا خرید کتاب از ناشرین شهرستان دالاهو و اهدای کتاب های خریداری شده به هنرمندان به صورت ویژه مورد توجه قرار می گیرد. 
 فاضلی زاد، در ادامه با اشاره به نقش تاثیرگذار و با اهمیت اصحاب رسانه در فرهنگ سازی و همچنین کمک به توسعه و پیشرفت شهرستان، از تاسیس اتاق همفکری رسانه ای با محوریت فرمانداری شهرستان دالاهو خبر داد. 
 وی همچنین برگزاری نمایشگاه خوشنویسی ، برپایی کارگاه آموزش خوشنویسی و اهدا 1000 جلد کتاب نفیس از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی را از از برنامه های آتی این شهرستان برشمرد که با مشارکت اداره کل محقق خواهد شد.
 در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان دالاهو با اشاره به جایگاه فرهنگی و هنری این شهرستان، حمایت از هنرمندان و فعالان فرهنگی را در پیشبرد اهداف نظام بسیار مهم خواند و گفت: این شهرستان از ظرفیت های بالای فرهنگی و هنری برخوردار است.
 گفتنی است، اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان نیز در این جلسه به بیان مسائل و مشکلات، نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
۱۲ آبان ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید