اخبار

تقدیر از انجمن خوشنویسان سنقر در آیین گرامی داشت استاد کلهر

تقدیر از انجمن خوشنویسان سنقر در آیین گرامی داشت استاد کلهر
در آیین گرامی داشت استاد "میرزا محمدرضا کلهر" از مفاخر بنام کرمانشاه، از انجمن خوشنویسان سنقر بعنوان انجمن موفق تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستاان سنقروکلیایی: در پنجمین قدم بزرگداشت مفاخر کرمانشاه، آیین گرامی‌داشت استاد "میرزا محمد رضا کلهر" در محل پارک لاله کرمانشاه برگزار گردید.

در آیین گرامی داشت استاد "میرزا محمدرضا کلهر" که با هدف پاسداشت، حفظ و ماندگاری میراث فرهنگی،هنری و غنی ایران اسلامی و با حضور خوشنویسان برجسته کشور و استان از جمله استاد علی اشرف صندوق آبادی، دکتر عارف براتی، دکتر محمد علی سلطانی، استاد عباس بنی عامریان و دیگر اساتید و علاقمندان به فرهنگ و هنر کرمانشاه صورت پذیرفت، ضمن گرامیداشت نام و یاد ایشان، سخنرانان برنامه به معرفی و تبیین شخصیت ارزنده این استاد خوشنویس خوش نام پرداختند.

در ادامه این مراسم نیز از انجمن خوشنویسان سنقر بعنوان انجمن موفق در سطح منطقه تقدیر و به مدیریت انجمن مرتضی بنی عامریان لوح سپاس انجمن خوشنویسان ایران اهدا گردید.

قابل ذکر است استاد میرزا محمدرضا کلهر(۱۲۰۷کرمانشاه-۱۲۷۱تهران) از خوشنویسان صاحب‌نام در خط نستعلیق در زمان قاجار بود. او از خوشنویسان پرآوازه دوره ناصری و از نستعلیق‌نویسان مؤثر در تاریخ هنر ایران به‌شمار می‌رود که شیوه‌ای خاص در نستعلیق‌نویسی ایجاد کرد. این شیوه پس از او و تا حال حاضر شیوهٔ رایج در نستعلیق‌نویسی دوران معاصر محسوب می‌شود.

در پایان این مراسم که به همت انجمن خوشنویسان، سازمان فرهنگی شهرداری و حوزه هنری کرمانشاه ودر راستای تجلیل از مشاهیر و مفاخر کرمانشاهی برگزار گردید، از خیابانی که به نام استاد میرزا محمدرضا کلهر نامگذاری شده و همچنین سردیس این خوشنویس برجسته کرمانشاهی رونمایی گردید.

۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید