اخبار

سومین جشنواره کهن آواهای تنبور برگزار شد

سومین جشنواره کهن آواهای تنبور  برگزار شد
سومین جشنواره کُهن آواهای تنبور طی دو روز در خانه تنبور با معرفی برگزیدگان، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ سومین دوره جشنواره کُهن آواهای تنبور و موسیقی مناطق کردنشین در روزهای ۳۱ مرداد و یکم شهریور ۱۳۹۸ در خانه تنبور ایران واقع در روستای بان‌زلان دالاهو(استان کرمانشاه) برگزار شد.
این جشنواره در دو بخش گروه نوازی و تکنوازی با هدف حفظ و اشاعه موسیقی مقامی و کردی، شناسایی استعدادهای جوان وحمایت و قدرشناسی از تلاش‌های موثر هنرمندان برگزار می شود. در سومین دوره این جشنواره ۳۹ گروه و ۱۷۸ تک‌نواز شرکت کرده بودند که از این میان ۱۳ گروه و ۵۱ تکنواز به مرحله نهایی راه یافتند.
استان‌های آذربایجان غربی، ایلام، کردستان، خراسان رضوی، لرستان، قزوین، مرکزی، کرمانشاه، همدان و البرز در این جشنواره نمایندگانی داشتند.
شرکت‌کنندگان در این جشنواره طی دو روز اجراهایشان را در خانه تنبور ایران و در مقابل داوران به صحنه بردند. از نکات مهم این جشنواره حضور مردم و علاقه مندانی بود که طی دو شبانه روز حضوری مستمر داشتند و به جشنواره رونق داده بودند.
این نوازنده بزرگ تنبور گفت: همه یکی هستیم، اگر نیست پس برای همه‌مان نیست. اگر جاده منطقه ما سال‌هاست که بدترین وضعیت را دارد و شما به علت نبود بودجه، این جاده را بازسازی نمی‌کنید، پس جاده‌های دیگر را هم درست نکنید.
مرادی تاکید کرد: این جشنواره به صلاح مملکت است. در واقع برگزاری این جشنواره همان مبارزه با تهاجم فرهنگی است. با چنین جشنواره‌هایی می‌شود در مقابل تهاجم فرهنگی ایستاد. با حرف زدن و شعار دادن هیچ تهاجمی مهار نمی‌شود.
از مسئولان می‌خواهم که از جشنواره کُهن آواهای تنبور حمایت کنند تا بچه‌هایمان را به این راه هدایت کنیم. ما همه خدمت‌گذاریم و هیچ انتظاری از کسی نداریم. 
۳ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید