• اخبار

قلم پاسدار ارزشهای الهی و انسانی است

قلم پاسدار ارزشهای الهی و انسانی است
حجت الاسلام آفتابی در اولین جشن روز قلم کرمانشاه گفت : قلم پاسدار ارزشهای الهی و انسانی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اولین جشن روز قلم در تالار وحدت دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه ساعت 30 : 9 صبح روز پنجشنبه برگزار شد . 

حجت الاسلام آفتابی در این مراسم گفت : از بزرگترین موهبت ها و نعمتهای  خداوند به انسان قلم است و به همین خاطر است که خداوند اولین آیاتی را که بر پیامبر اکرم (ص) ناز می کند به قلم سوگند می خورد .

وی گفت : قلم باعث بیداری انسان و رشد و پیشرت جامعه است و با قلم است که پیوند تاریخ حفظ می شود و اگر قلم نبود معلوم نبود امروز ما در چه وضعیتی به سر می بردیم چرا که قلم مهمترین رویدادی است که انسان برای پیشرفت و تعالی خود از آن بهره گرفته است .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود : قرآن کریم . معصومین علیهم السلام ،دانشمندان،ادباء،نویسنده گان ، به نویسندگی اهمیت ویژه ای داده وبر ضرورت آن تأکید کرده اند. خداوند در قرآن کریم اهمیت قلم و نگارش را چنان صریح و با تأکید بیان می کند که به قلم و آنچه می نگارد سو گند یاد می کند  « ن والقلم وما یسطرون »  

وی در ادامه افزود :  قلم ، حافظ علوم و دانشها ، پاسدار افکار اندیشمندان ، حلقه ی اتصال فکرعلماء ، پل ارتباطی گذشته و آینده ی بشر است وحتی ارتباط آسمان و زمین نیز از طریق لوح و قلم حاصل شده است . قلم ، انسان هایی را که جدا از هم ، از نظر زمان و مکان زندگی می کنند، پیوند می دهد . قلم ، راز دار بشر و خزانه دار علوم و جمع آ وری کننده ی تجربیّات قرون و اعصار است ، اگر قرآن به آن سوگند یاد می کند به همین دلیل است زیرا همیشه سوگند به یک امر بسیار عظیم و پرارزش یاد می شود .

حجت الاسلام آفتابی تصریح کرد :  در نخستین آ یاتی که بر قلب مبارک پیامبر (ص) نازل شده است بعد از ذکر نعمت بزرگ خلقت و آفرینش ، بر مسأ له ی علم وقلم تکیه شده است ، « الذی علّم با لقلم » قرآن کریم معجزه جاوید پیامبر اعظم(ص) کتابت شده از سوی خداوندی است که خالق قلم است و قلم و کتابت از مقوله هایی هستند که نه تنها کهنه نمی شوند بلکه هر روز جنبه هایی تازه از آنها پدیدار می گردد و سوگند خداوند در قرآن به نام قلم، گویاترین شاهد بر قداست و شرافت آن است: « ن والقلم و ما یسطرون؛ ن و قسم به قلم و آنچه خواهد نگاشت.» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه افزود :  خداوند به قلم سوگند می‌خورد، زیرا قلم نشانه آگاهی و تفکر می باشد، قرآن متفکرین را دوست داد، قلم وسیله انتقال علم است به همین خاطر قرآن برای قلم ارزش والایی قایل است.

وی افزود : خون دانشمند آگاه و آزادی خواه و با بینش و بصیرت دینی است که از خون شهید والاتر است چرا که دانشمندی که با ارزشهای الهی و انسانی مانوس باشد شهید را پرورش می دهد .

در ادامه مراسم قیصری از اعضاء بنیاد داستان  نویسی ایران به اهمیت داستان نویسی اشاره و آن را عامل اصلی برای رشد اندیشه بشری دانست و افزود : انسان در خلوت خود می تواند با رمان انس پیدا کند و حقیقت مسائل را بهتر بشناسد .

لازم به ذکر است این مراسم اولین جشن گرامیداشت قلم در استان کرمانشاه است بود و حجت الاسلام آفتابی از برگزاری جشن قلم با گستره وسیعتر در سالهای آتی خبر داد .

۱۵ تیر ۱۳۹۱ ۱۲:۵۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500