• اخبار

جشن اردیبهشت تئاتر در کرمانشاه برگزار می شود

جشن اردیبهشت تئاتر در کرمانشاه برگزار می شود
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه،‌ از برگزاری جشن بزرگ اردیبهشت تئاتر عصر امروز(28 اردیبهشت) در تالار انتظار کرمانشاه خبرداد.

حجت الاسلام محمد آفتابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: برگزاری جشن های تئاتر دراستان ها اتفاق بسیار خوبی است که باعث می‌شود، تئاتر رویکرد مطرحی در کشور داشته باشد و این امر به کل جامعه تئاتر کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: تئاتر در سال‌های اخیر به فرازها و افق‌های تازه‌ای راه‌یافته و چند گام به «شعار تئاتر برای همه» نزدیک‌تر شده است و حضور تئاتر ایران در مجامع بین‌المللی نمودی از آن است.

این مقام فرهنگی استان، ‌عنوان کرد: در جامعه تئاتر جهانی هر کشوری با شناسنامه خودش شناخته می‌شود و هنرمندان ما نیز باید در جهت تقویت هنر ایرانی اسلامی گام بردارند.

حجت الاسلام آفتابی، افزود: وقتی می گوییم تئاتر ملی یعنی همه چیز از جمله فرهنگ، مذهب، اخلاق و ... در آن نهفته است و باید باور داشته باشیم تعزیه، نقالی، تخت حوضی گونه ای از اجرای نمایش ایرانی است که باید به آن توجه بیشتری کرد.

 حجت الاسلام آفتابی، ‌بیان کرد: تقدیر از زوج های هنرمند در عرصه نمایش،‌ تقدیرازمدیران تئاتردوست، تقدیر از خادمین تئاتر،‌ تقدیر ازبرگزیده اخلاق، تقدیر از هنرمندان عرصه نمایش و تقدیر ازهنرمندان موفق درسال 90 از بخش های جشن اردیبهشت تئاتر در کرمانشاه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، اضافه کرد: همچنین در بخش یاد دوستان نیز از خانواده های هنرمندان فقید این عرصه ناصر مبارکشاهی، نصرت الله سیافی، صحبت الله خدایاری،‌ محمد رضا فرهنگیان و بهزاد حسین خانی تقدیرخواهد شد.

 

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۶:۴۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500