• اخبار

عفاف و حجاب ویژگی برجسته جامعه اسلامی است.

عفاف و حجاب ویژگی برجسته جامعه اسلامی است.
مراسم همایش عفاف و حجاب در محل سالن الغدیر اداره ارشاد شهرستان قصرشیرین برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، در ابتدای این مراسم حجت الاسلام والمسلمین ملکی در این مراسم با بیان این که در قرآن حجاب و عفاف هم برای مرد و هم برای زن توصیه شده است اظهار داشت: عفاف و حجاب ویژگی بارز جامعه اسلامی است و زمانی جامعه به سعادت می رسد که فرهنگ عفاف و حجاب بصورت کامل رعایت گردد.

امام جمعه محترم شهرستان قصرشیرین تأکید کرد: باید زمینه‌های لازم برای آگاهی هر چه بیشتر و بهتر زنان و مردان جامعه اسلامی در راستای حفظ حجاب و عفاف و شئون اسلامی در جامعه را فراهم کنیم زیرا سلامت فردی، خانوادگی و اخلاقی در جامعه نیازمند رعایت عفاف و حجاب است.

 وی برگزاری چنین همایش هایی را بسیار مفید دانست و گفت: با فرهنگ سازی مناسب می توان با تهاجم فرهنگی غرب و شبکه های ماهواره ای مقابله کرد. 

ایشان فرهنگ‌سازی را بهترین راهکار برای نهادینه شدن حجاب و عفاف در قصرشیرین عنوان کرد و افزود: حضور گسترده دختران و زنان شهرستان ما در برنامه های مذهبی و فرهنگی نشان از اهمیت این امر بین آنان دارد.

در این همایش از تعدادی از بانوان شهرستان از جمله خانم معصومه رد فعال فرهنگی و از اعضای گروه های هنری به دلیل رعایت حجاب اسلامی با اهداء لوح سپاس تقدیر بعمل آمد.  

این همایش با همکاری ناحیه مقاومت بسیج قصرشیرین، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعیت هلال احمر برگزار گردید.

برپایی چادر سلامت؛ مسابقه نقاشی ویژه خردسالان، برپایی نمایشگاه پوستر با موضوع عفاف و حجاب و همایش پیاده روی مدافعان حریم خانواده با هدف تأکید بر اهمیت عفاف و حجاب در جامعه از دیگر برنامه های جنبی این مراسم بود. 

۲۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500