• اخبار

تقدیر از نویسندگان شهرستان هرسین در مراسم روز قلم

تقدیر از نویسندگان شهرستان هرسین در مراسم روز قلم

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، مراسم روز قلم جهت تقدیر از نویسندگان با استعداد شهرستانی با حضور حجت الاسلام و المسلمین جعفری مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، شاه آبادی فرماندار شهرستان هرسین،محمدی-معاونت فرهنگی و امور رسانه ای اداره کل،‌ تیموری-معاونت هنری و سینمایی اداره کل، ملکیان-رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین و جمعی از هنرمندان خوب هرسینی در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا جعفری-مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن تاکید بر گرامیداشت روز قلم طی سخنانی ابراز داشتند : شاید به جرات بتوان گفت نویسندگی پایه اصلی تمام هنرها در فرهنگ و هنر یک جامعه می باشد. چرا که در نمایش،‌نمایشنامه - در خوشنویسی، نوشته- در نقاشی،توضیحاتی که در قالب کشیدن خطوط و بالاخره در فرهنگ مردم کتابهایی که در شرایط و موقعیت های مختلف بدست نویسندگان هنرمند تالیف می گردد و با فرهنگ عامه مردم سروکار دارد.ما در این مسیر می توانیم تا آنجا امکان داشته باشد در توسعه مساحت فرهنگی هنری و ساخت مجتمع هایی که هنرمندان و هنردوستان بتوانند استعداد خود را به ورطه ظهور بکشانند تلاش نماییم. از جمله مجتمع فرهنگی بیستون و تالار ملل هرسین که فضایی بسیار غنی را در اختیار مردم شهرستان قرار خواهد داد.

 شاه آبادی  فرماندار شهرستان هرسین نیز ضمن تشکر از حضور مسئولین استانی در شهرستان و هنرمندان در مراسم عنوان نمودند‌ : هنر و فرهنگ چیزی نیست که متعلق به دوره خاصی باشد چرا که ماندگاری خود را بیش از هر چیز دیگر در هر دوره ای بویژه در عصر حاضر به همگان نشان داده است.هنرهای نوشتاری و تصویری وسیله ای بسیار گرانبها در جهت انتقال زبان و فرهنگ ایرانی اسلامی به نسل کم سن و سال حاضر و به نسلهای بعد از آنان خواهد بود..

ملکیان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین نیز با تشکر از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و فرمانداری محترم شهرستان هرسین در اجرای برنامه های فرهنگی هنری شهرستان عنوان نمود : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همیشه با وجود هنرمندان آن است که خود را پابرجا می بیند و با همت آنان است که سعی دارد در مسیر غنی نمودن فرهنگی ایرانی اسلامی گام بردارد.

در پایان نیز از نویسندگان با اهدای کتاب و لوح تقدیر و تشکر بعمل آمد.

 

۱۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500