• اخبار

برپایی محفل انس با قرآن کریم در کانون روستایی شهید دکامی زاده

برپایی محفل انس با قرآن کریم در کانون روستایی شهید دکامی زاده
برنامه های طرح اوقات فراغت بچه های مسجد، در کانون شهید دکامی زاده روستای سیدخلیل با برپایی محفل انس با قرآن کریم آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، افشین یوسف پور مسئول کانون فرهنگی هنری شهید حمزه دکامی زاده مسجد الرسول(ص) روستای سیدخلیل شهرستان قصرشیرین، گفت: محفل انس با قرآن کریم روز یکشنبه(10 تیر) با حضور مسئولان استانی و محلی در کانون فرهنگی هنری شهید دکامی زاده برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این محفل نورانی را انس و الفت بیش از پیش جوانان و نوجوانان و اهالی روستا با فرهنگ و مفاهیم غنی کلام وحی برشمرد و افزود: در این محفل معنوی قاریان برتر شهرستان و کانون، به تلاوت آیات نورانی قرآن کریم پرداختند.

یوسف پور، برنامه های قرآنی را از اولویت های اصلی برنامه های کانون شهید دکامی زاده برشمرد و اظهار کرد: برنامه های متنوعی برای ایام تابستان در رده های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان روستا پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه های اوقات فراغت آسمانی ها را به برکت نور قرآن کریم آغاز کردیم، ابراز کرد: باتوجه به گسترش روزافزون ارتباطات و توسعه شبکه های اجتماعی، محیط روستا مانند گذشته محدود نیست متناسب با شرایط فرهنگی و اجتماعی عصر حاضر، نباید از نیازهای فرهنگی، آموزشی و تفریحی نسل جوان غافل شد.

یوسف پور، محور بودن امام جماعت و پیش بینی برنامه های متناسب با نیاز روز را از رویکردهای اصلی برنامه های اوقات فراغت در کانون فرهنگی هنری شهید دکامی زاده مسجد الرسول(ص) روستای سید خلیل عنوان کرد و گفت: مناسبت های ملی و مذهبی در برنامه های تابستان به صورت ویژه دیده شده است.

گفتنی است،‌استان کرمانشاه دارای 552 کانون فرهنگی هنری در مساجد استان کرمانشاه است که از این تعداد 339 کانون روستایی و 213 کانون شهری است.

 

 

 

۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۳:۳۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500