• اخبار

کتاب “حه‌سره‌تو دلی” اثر عثمان رحیمی درشهرستان پاوه رونمایی شد.

کتاب “حه‌سره‌تو دلی” اثر عثمان رحیمی درشهرستان  پاوه رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، با استقبال با شکوه نویسندگان ، ادیبان و شاعران  شهرستان پاوه از کتاب “حه‌سره‌تو دلی” اثر عثمان رحیمی هجیجی رونمایی شد.

در آیینی باشکوه و باحضور پرشور علاقمندان به شعر و فرهنگ هورامان و با اهتمام مردم فرهنگ پرور و فرهنگ دوست روستای هجیج و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از اولین اثر ادبی عثمان رحیمی در سالن اداره فرهنگ وارشاد اسلامی  شهرستان پاوه رونمایی شد.

این کتاب شامل ۴ هزار بیت شعر می باشد که برگرفته از تدین مردمان هورامان و تاریخی شفاهی و موضوعاتی اجتماعی و اقتصادی و جامعه شناسی را در بر دارد.

در این مراسم رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی در تبیین مراسم رونمایی از این کتاب از اقدام فرهنگی مردم هجیج تجلیل نموده وتاسی از اقدام شایسته وبایسته ی این مردم را در تکریم بزرگان خویش به دیگر مناطق روستایی وشهری شهرستان توصیه نمود. وی درتوصیف اثر یادشده ، اهتمام شاعر را در سرودن بالغ بر چهار هزار بیت شعر درقالب کتابی تحت عنوان حه سرتو دلی یادآور گردید وافزود: این اثر علاوه بر اینکه مؤید پرداختن به دینداری مردم هورامان  است بلکه تاریخ روایی وشفاهی ، اجتماعی واقتصادی وجامعه شناسی .. مردم هورامان بلاخص مردم هجیج را با شیوایی خاص بیان می نماید.

در  این مراسم تنی چند از فعالان فرهنگی و ادبی روستای هجیج ، نویسندگان و فعالان ادبی و هنرمندان به ایراد سخنرانی و اجرای شعر و موسیقی سنتی پرداختند.

 

۶ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۰
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500