• اخبار

رونمایی از کتاب «خاک، درخت و مادربزرگ»

رونمایی از کتاب «خاک، درخت و مادربزرگ»
رونمایی از کتاب «خاک، درخت و مادربزرگ» به نویسندگی شیرین شیرزادی در شهرستان هرسین

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، مراسم رونمایی از کتاب «خاک، درخت و مادربزرگ» به نویسندگی شیرین شیرزادی درسالن کانون بعثت شهرستان هرسین برگزار گردید.

ملکیان-رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین  در این مراسم ضمن خیرمقدم به حاضرین طی سخنانی ابراز نمودند : فرهنگ کتاب و کتابخوانی فرهنگی غنی و بسیار ارزشمند است که در توسعه آن تلاش تام خواهیم داشت.کتاب زاییده فکر و اندیشه نویسنده با الهامات وی از شرایط و موقعیتی است که در آن قرار دارد و شخصی که کتاب را مطالعه می نماید در واقع با دنیایی بدور از دنیای خود آشنایی پیدا نموده و با دیگر همنوعان خود به همدردی و هم اندیشی می پردازد.نویسندگان هنرمندانی هستند که فکر و جان خواننده را بدون لحظه ای تردید با خود همراه می سازند تا نکته ای را به وی بیاموزد یا یادآور گردند.کتاب خاک،درخت و مادربزرگ نیز مطمئناً کتابی گرانبها خواهد بود که می تواند جایی را برای خود در میان علاقمندان به کتابخوانی بیابد. ایشان همچنین از حضور آقای جهانبخش شکری- رییس اداره صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه نیز قدردانی نموده و فعالیت ایشان را عاملی تأثیر گذار در اقتصاد و مشاغل شهر هرسین و استان کرمانشاه اعلام نمودند.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان در پایان سخنان خود نیز به محدودیتهایی که هنرمندان شهرستان در تقویت هنر خود در شهرستان با آن مواجه اند از جمله نبود سالنی مناسب جهت برگزاری مراسمات مختلف اشاره نمودند و آقای شکری در ادامه مراسم طی سخنانی عنوان نمودند هزینه تعمیر و بازسازی سالن مجتمع فرهنگی هنری شهرستان را که حدوداً یکسال پیش دچار حریق شده و تاکنون استفاده ای نداشته تقبل می نمایند.ایشان این کار خود هدیه ای به مردم هرسین بویژه هنرمندان شهرستان عنوان نمودند و ابراز امیدواری نمودند که همچنان هنرمندان بتوانند هر روز بر استعداد خود بیافزایند و در این مسیر پیشرفت نمایند.

مراسم با پخش کلیپی از داستان کتاب، اجرای نمایش و اجرای موسیقی توسط هنرمندان با استعداد شهرستانی برگزار گردید.همچنین چند نفر از دیگر نویسندگان و شاعران شهرستانی نیز به خوانش داستان کوتاه و شعر پرداختند.

شیرین شیرزادی-نویسنده کتاب «خاک،‌درخت و مادربزرگ» نیز توضیحاتی راجع به کتاب خود ارائه نمودند که در ادامه دو نفر از منتقدین نیز کتاب ایشان را مورد انتقاد قرار دادند.

مراسم با اهدای لوح تقدیر از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به خانم شیرین شیرزادی و پذیرایی از حاضر به پایان رسید.

 

۴ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500