• اخبار

برگزاری محفل ادبی «حماسه ماندگار» به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد

برگزاری محفل ادبی «حماسه ماندگار» به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرپل ذهاب؛ بمناسبت گرامیداشت  واقعه باشکوه سوم خرداد، محفل ادبی حماسه ماندگار در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرپل ذهاب با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و هیئت همراه، مسئولین شهرستان و شاعران برجسته ای از سرپل ذهاب و گیلانغرب برگزار گردید.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپل ذهاب ضمن خیرمقدم به مدعوین گفت: این برنامه در قالب سلسله برنامه های دومین جشنواره فرهنگی ادبی بازی دراز برگزار می گردد.
مهدی بساطی افزود: دفاع مقدس گنجینه ای از زیبایی های اخلاقی، ادبی، فرهنگی و هنری است و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان سعی دارد تا به حفظ و گسترش این مفاخر ارزشمند در قالب اجرای برنامه های فرهنگی و هنری کمک نماید.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه نیز ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر، این واقعه را از وقایع مهم و سرنوشت ساز در تاریخ انقلاب اسلامی دانسته و افزود: پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس بسیاری از معادلات دشمنان را برهم ریخته و  شرایطی را فراهم آورد که عملیاتهای بزرگ دیگری طرح ریزی و با موفقیت اجرا گردد.
حجت الاسلام والمسلمین رحیم جعفری با تأکید بر شاخصه های انقلاب اسلامی گفت: ماهیت انقلاب اسلامی فرهنگی بوده و همین عامل باعث گردیده است تا این انقلاب از پشتوانه مردمی برخوردار باشد لذا علی رغم دشمنیهای بی حد و اندازه استکبار جهانی شاهد اقتدار روزافزون نظام اسلامی بوده ایم.
در ادامه این مراسم پس از مداحی حسین مشکینی؛ تنی چند از شعرای برجسته منطقه از جمله لطیف عمرانپور، حمزه کرمی، فرامرز بابایی، فروزان حسینی، فرحناز حسینی و حسین کمری به قرائت اشعار خود پرداختند.
اجرای سرود توسط گروه سرود نوجوانان خانه فرهنگ و هنر نابغه وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی وشیرینی محلی نیز از دیگر برنامه هایی بود که در حاشیه این محفل ادبی برگزار گردید.
 

۳ خرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500