• اخبار

تسهیل سازی بیمه هنرمندان شهرستان سرپل ذهاب

تسهیل سازی بیمه هنرمندان شهرستان سرپل ذهاب
جلسه تسهیل سازی بیمه هنرمندان شهرستان سرپل ذهاب با حضور معاونت صندوق اعتباری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، جلسه تسهیل سازی بیمه هنرمندان با حضور  آقای وحیدی فرمعاونت  صندوق اعتباری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان شهرستان سرپل ذهاب برگزار گردید.

وحیدی فر  در این جلسه ضمن ابراز همدردی با مردم منطقه ابراز امیدواری کرد که با لطف و عنایت خداوند متعال و همت مردم و مسئولین مشکلات و گرفتاریهای ناشی از زلزله هرچه سریعتر پایان یابد.

در این نشست که با حضور مسئول بیمه هنرمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان  کرمانشاه و هنرمندان رشته های مختلف شهرستان سرپل ذهاب برگزار گردید، هنرمندان به بیان مشکلات و انتظارات خود  پرداختند.

در پایان این نشست وحیدی فر از در نظر گرفتن شرایط ویژه ای برای هنرمندان سرپل ذهاب که در ذیل به آنها خواهیم پرداخت، خبر داد:

١. چنانچه هنرمندان تا قبل از ١٥ خرداد ماه سال جاری در سامانه بیمه اعتباری اقدام به ثبت نام نمایند، از پرداخت حق عضویت معاف می باشند؛

٢. تمامی هنرمندانی که تا قبل از ١٥خرداد ماه اقدام به ثبت نام در سامانه بیمه اعتباری نمایند، بمدت یکسال از بیمه رایگان برخوردار خواهند گردید؛

٣. تمامی اعضای صندوق بیمه هنرمندان تا تاریخ ٢٦ اردیبهشت ١٣٩٧ که به هر دلیل با قطع بیمه مواجه شده اند، از بیمه رایگان بمدت ٢ سال برخوردار خواهند گردید؛

٤. تمامی هنرمندان آسیب دیده از زلزله (با تأیید بیمارستان) بصورت رایگان تحت درمان قرار خواهند گرفت که این مورد داروهای آزاد را شامل نمی شود.

٥. بیمه تکمیلی هنرمندان در سال ١٣٩٧ با تأیید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بصورت رایگان خواهد بود؛

٦. با تأیید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشکسوتانی که سن آنها بیش از ٥٥ سال بوده و تحت پوشش هیچ نهاد یا ارگان دیگری نباشند، بصورت مادام العمر ماهیانه ٢٥٠ هزار تومان دریافت خواهند کرد؛

٧. افرادی که دارای نشان درجه یک هنری باشند (با تأیید شورای ارزشیابی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی)، ٨٠٠ هزار تومان بصورت ماهیانه به آنها پرداخت می گردد.

٨. با تایید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، هنرمندان از تسهیلات قرض الحسنه تا سقف ٥ میلیون تومان برخوردار می گردند.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500