• اخبار

برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان سرپل ذهاب

برگزاری اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی در شهرستان سرپل ذهاب
اولین نشست شورای فرهنگ عمومی در سال ١٣٩٧ در محل سالن اجتماعات سپاه ناحیه سرپل ذهاب با دستور کار مسائل فرهنگی و اخلاقی شهرستان پس از زلزله و همچنین ایجاد هماهنگی های لازم برای برگزاری جشن بزرگ نیمه شعبان تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، حجت الاسلام والمسلمین فاطمی نسب ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با اشاره به تبعات زلزله ٢١ آبان ١٣٩٦ گفت: با تلاش مسئولین و مردم تخریبهای مادی ناشی از زلزله مرتفع خواهد گردید اما مسئله بسیار خطیر و مهم در این زمینه توجه به مسائل اخلاقی و فرهنگی است زیرا در صورتی که مدیریت صحیحی بر مسائل فرهنگی و اخلاقی نباشد زلزله اصلی و بسیار مخرب اتفاق خواهد افتاد که بسیار مخرب تر از زلزله ٢١ آیان خواهد بود.

امام جمعه سرپل ذهاب تأکید کرد: بر اثر غفلت خانواده ها و عدم مدیریت صحیح مسئولین ممکن است مسائل ضد اخلاق و منافی با عفت اتفاق بیفتد که تبعات آن می تواند غیرقابل جبران بوده و بنیان خانواده ها را با فروپاشی مواجه سازد. لذا توجه ویژه به امر به معروف و نهی از منکر و مقابله با هنجارشکنان بسیار ضروری و حیاتی است.

وی با اشاره به اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) افزود: نیمه شعبان یک طرح نهایی و کلی برای هدایت جهان به سمت تعالیم الهی، مبارزه با ظلم و ستم و گسترش عدالت و خیر است لذا باید برای مردم و بخصوص جوانان اهمیت آن بیش از پیش تبیین گردد.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه بر لزوم قرار گرفتن مسائل فرهنگی و اخلاقی در صدر برنامه ها تأکید داشت و افزود: در هر جامعه ای که فرهنگ و اخلاق با بی توجهی مواجه گردد، بنیانهایی که قوام و ثبات جامعه را نگهداشته است، ازبین خواهند رفت.

مهدی بساطی در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت فعالیتهای هدفمند فرهنگی در ایام پس از زلزله گفت: تلاش داشتیم تا با اجرای برنامه های متعدد و متنوع فرهنگی و هنری در حد توان از آسیب های روحی و روانی ناشی از این حادثه جلوگیری کنیم.

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۸:۱۶
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500