• اخبار

اختتامیه همایش استانی تئاتر طنز سنقر برگزار شد

اختتامیه همایش استانی تئاتر طنز سنقر برگزار شد
اختتامیه همایش استانی تاتر طنز سنقر در سالن اداره ارشاد سنقر و با حضور مسئولین، هنرمندان استان وشهرستان و مردم دوستدار هنر نمایش برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی  استان کرمانشاه، اختتامیه همایش استانی تئاتر طنز سنقر و جشنواره استانی نمایشنامه نویسی آسیب های اجتماعی، در سالن اداره ارشاد سنقر و با حضور مسئولین، هنرمندان استان و شهرستان و مردم دوستدار هنر نمایش برگزار گردید.
در این مراسم علاوه بر مسئولین شهرستان، تیموری معاونت هنری سینمایی اداره کل،درند رییس انجمن نمایش استان وجمعی از اساتید وپیشکسوتان هنر تاتر نیز حضور داشتند.
در ابتدای مراسم کماسی ضمن خیرمقدم به حاضران وتبریک ایام ولادت حضرت فاطمه(س) ،گزارشی از روند جشنواره ارائه کرد. رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی ضمن اشاره به پتانسیل بالای تاتر شهرستان سنقر گفت: خوشبختانه در طول این ٦شب اجرای عمومی استقبال بسیار خوبی از سوی مردم فهیم و هنر دوست شهرستان از این نمایشها بعمل آمد و امیدواریم توانسته باشیم درحد توان و وسع خود در مجموعه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و شهرستان وبا همکاری هنرمندان متعهد حوزه نمایش ، به قسمتی از اهداف جشنواره یعنی توجه به فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و اشاعه و ترویج روحیه شادی و نشاط و شادابی مبتنی با اصول اخلاقی جامعه ایرانی اسلامی  بوده است، رسیده باشیم.
در ادامه تیموری:  معاونت هنری سینمایی  اداره کل استان کرمانشاه  ضمن تبریک ایام میلاد حضرت فاطمه(س) و قدردانی از بانیان برگزاری این همایش افزودند: تاتر یکی از هنرهای بسیار زیبا در بین هنرهاست که میتوان از طریق آن با دنیای اطراف ارتباط برقرار کرد و در واقع قوی ترین و موثرترین فعالیت هنری برای آشنایی انسان با محیط اطرافش است.
ایشان سپس تشریح کردند تاتر در جوامع توسعه یافته به عنوان رکن اصلی فرهنگ سازی  از آن یاد می شود و افزودند: ملتی که تاتر ندارد مترادف با ملتی است که فرهنگ ندارد.
وی درپایان سخنان خود  از سابقه بسیار بالای انجمن نمایش در سنقر یاد کردند و ابراز امیدواری کردند که بتوان در سالهای آینده این همایش را بصورت جشنواره منطقه ای  برگزار کرد.
در پایان این مراسم از گروههای شرکت کننده در این همایش و هیات داوران با اهدای لوح سپاس و کارت هدیه تقدیر  و همچنین از برگزیدگان جشنواره استانی نمایشنامه نویسی آسیبهای اجتماعی، با قرائت بیانیه هیات داوران و اهدای لوح تقدیر و جوایز قدردانی بعمل آمد.
 
 
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۳:۳۴
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500