• اخبار

جشنواره فرهنگی هنری اقوام و عشایر در شهرستان سرپل ذهاب برگزار می شود

جشنواره فرهنگی هنری اقوام و عشایر در شهرستان سرپل ذهاب برگزار می شود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرپل ذهاب از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری اقوام و عشایر در نوروز ١٣٩٧ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرپل ذهاب از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری اقوام و عشایر در نوروز ١٣٩٧ خبر داد.

هدی بساطی، ارائه دیدگاه ها و دستیابی به راهکارهای مناسب و قابل اجرا برای برگزاری مناسب جشنواره فرهنگی هنری اقوام و عشایر را مهمترین هدف این نشست عنوان کرده و افزود: این جشنواره از ٢٥ اسفندماه سال جاری آغاز شده و تا ١٥ فروردین ١٣٩٧ ادامه خواهد یافت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرپل ذهاب، حضور هنرمندان فعال سرپل ذهاب در رشته های مختلف فرهنگی و هنری را یکی از نقاط قوت جشنواره عنوان کرده و گفت: این جشنواره شامل برنامه ها و غرفه های متنوعی می باشد که عبارتند از: نمایشگاه آثار هنری، نمایشگاه صنایع دستی، نمایشگاه غذاهای بومی، بازی های محلی، اجرای صحنه ای موسیقی، اجرای صحنه ای نمایش، نمایش ویژه کودکان، اجرای نمایش خیابانی، اجرای مسابقه نقاشی به طول هزار متر و ثبت آن در کتاب رکوردهای گینس و ... 

بساطی تأکید کرد: مهمترین هدف از برگزاری جشنواره فرهنگی هنری اقوام؛ حفظ سنت های زیبای محلی، توجه بیش از پیش به فرهنگ غنی منطقه، انتقال ارزش های فرهنگی به جوانان و نوجوانان و ایجاد شور و نشاط در میان مردم می باشد. 

 

۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۰۳
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500