• اخبار

برگزاری جشنواره استانی داستان نویسی در شهرستان سنقر

برگزاری جشنواره استانی داستان نویسی در شهرستان سنقر
جشنواره داستان نویسی استانی با موضوع "اقتصاد مقاومتی ،تولید واشتغال" با معرفی نفرات برگزیده در شهرستان سنقر برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  جشنواره داستان نویسی استانی با موضوع "اقتصاد مقاومتی ،تولید واشتغال" با معرفی نفرات برگزیده در شهرستان سنقر برگزار شد. این حشنواره با حضور مسئولین شهرستانی، حسینی کیا نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ،حاج آقا صفدری امام جمعه ، محمدی فرماندار و تعدای از روسای ادارات شهرستان سنقروکلیایی و همچنین خانم محمدی معاونت فرهنگی  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و هیات همراه، خانم فتاحی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان  و نیز جمعی از علاقمندان هنر داستان نویسی و نویسندگی در سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد اسلامی برگزار گردید.
در ابتدای مراسم رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سنقر ضمن عرض تبریک ایام اله دهه مبارک فجر و تسلیت ایام سوگواری فاطمه زهرا(س)،برگزاری جشنواره داستان نویسی اقتصاد مقاومتی را در راستای شعار سال مقام معظم رهبری دانسته و یک از راههای رسیدن به اهداف این پیام را باور داشتن و فرهنگ سازی مصرف تولیدات ملی و داخلی دانستند که میتوان زبان هنر آنرا بسط و گسترش داد. کماسی در  ادامه گزارشی از چگونگی روند برگزاری جشنواره ارایه دادند.
در ادامه نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس ضمن تقدیر از برگزاری این جشنواره ،پرداختن به موضوع اقتصاد مقاومتی را بسیار مهم ارزیابی کردند و ظرفیت ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان سنقر و استان را برای پرداختن به چنین موضوعهایی درغالب فرهنگ و هنر بسیار گسترده و تاثیر گزار دانستند. حسینی کیا ابراز امیدواری کرد که این جشنواره بتواند مقوله اقتصاد مقاومتی  را از از زبان فرهنگ و هنر مورد بحث و بررسی قرار دهد تا بتواند مفهوم عمیق آنرا بیشتر برای افراد جامعه معرفی نماید.
سپس امام جمعه شهرستان سنقر به عنوان سخنران جشنواره ضمن پرداختن به ابعاد مختلف موضوع اقتصاد مقاومتی ، برگزاری چنین جشنواره هایی را در روشن شدن موضوع بسیار موثر توصیف کرد. صفدری با بیان این نکته که میباسیت نگاه مردم به مقوله کار عوض شود و فرهنگ کار را باید اصلاح کرد و جوانان با روحیه تلاش و کار و کارآفرینی دنبال شغل در بخشهای خصوصی باشند و همه نگاهشان بدست دولت و شغلهای دولتی نباشد، وظیفه دولت و مسئولین را نیز حمایت و زمینه سازی و بستر سازی برای ایجاد شغل برای مردم دانستند. صفدری در ادامه با نقد بانکداری امروزی با درصد سودهای پرداختی بالا آنرا یکی از معضلاتی دانستند که مانع ورود پول و سرمایه به داخل بازار میشود و اشاره کردند که با بانکداری اسلامی میتوان این مشکل را اصلاح کرد.
 در ادامه  خانم محمدی:  معاونت فرهنگی و رسانه ای  اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کرمانشاه از فعالیتها وتلاشهای دبیرخانه اقتصاد مقاومتی در این اداره خبر داد وافزود: اهداف این نهاد ، کمک کردن  به گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی است. وی ادامه داد: در این جشنواره ساختارهای هنری وفرهنگی دست به دست هم داده اند تا مفهوم اقتصاد مقاومتی را بیشتر از پیش برای همگان روشن کنند.
در پایان ضمن قرائت بیانیه هیات داوران توسط خانم فتاحی(داور جشنواره)  از برگزیدگان این جشنواره با اهدای لوح یادبود وکارت هدیه تقدیر وتشکر بعمل آورده شد.
۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۱:۲۵
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500