اخبار

مسابقه بزرگ کتابخوانی « ازحسین تا مهدی» در شهرستان هرسین

مسابقه بزرگ کتابخوانی « ازحسین تا مهدی» در شهرستان هرسین
اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین مسابقه بزرگ کتابخوانی «از حسین تا مهدی» را همزمان با روز کتاب و کتابخوانی در مسجد آیت الله حجتی برگزار می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، غلامرضا ملکیان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین،  گفت: همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، مسابقه بزرگ کتابخوانی در شهرستان هرسین برگزار می شود.

 

وی با اشاره به برگزاری این مسابقه با محوریت کتاب «از حسین تا مهدی» نوشته محمدرضا فوادیان، افزود: با توجه به میزبانی استان کرمانشاه از زائران 7 استان جهت تشرف به کربلای معلی از مرز خسروی سعی داریم این حال و هوای معنوی را در میان جوانان و نوجوانان ایجاد کنیم.

 

ملکیان، با اشاره به ارتباط عمیق قیام امام حسین(ع) و قیام منجی عالم بشریت امام مهدی(عج)، گفت: ترویج فرهنگ انتظار، بیان اهداف قیام خونین عاشورا و اتصال پرچم سرخ شهادت به پرچم سبز انتظار از مهمترین اهداف این مسابقه است.

 

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی و اهمیت این مقوله در رشد و تعالی جامعه اسلامی، اعلام کرد: زمان برگزاری این مسابقه روز چهارشنبه(24 آبان) مصادف با روز کتاب و کتاب خوانی است.

 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان هرسین، با اشاره به همکاری ‌بنیاد مهدویت،‌فرهنگی اجتماعی سپاه ناحیه، کانون بسیج هنرمندان، اداره کتابخانه های عمومی، حوزه علمیه حضرت زینب(س)، شهرداری و شورای اسلامی شهر، بیان کرد: مسابقه بزرگ کتابخوانی «از حسین تا مهدی» از ساعت 16 در مسجد آیت الله حجتی برگزار می شود.

 

وی با اشاره به توزیع کتابچه این مسابقه در میان علاقه مندان، خاطرنشان کرد: نفرات برتر این مسابقه با اهدای لوح سپاس و هدایای نقدی تجلیل می شوند.


۹ آبان ۱۳۹۶ ۱۲:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید