اخبار

سینمای پاوه برای دومین بار افتتاح شد

سینمای پاوه برای دومین بار افتتاح شد
پایگاه تحلیلی خبری پاوه پرس، سینمای پاوه راه اندازی و با نمایش فیلم جامه دران رسماً با حضور جمعی از مسئولین وشهروندان درسالن چند منظوره اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاوه افتتاح گردید.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ سینمای پاوه برای دومین بار افتتاح شد.
به عنوان یک شهروند باید مسرور وخشنود باشیم که بعدازسالها انتظار، یکی دیگرازمطالبات اهل فرهنگ وهنردردیارمان جامه ی عمل پوشید، هرچند که گام برداشته شده در این زمینه ناچیز واندک است اما باید قدر این گام های کوچک را هم دانست وبه همه ی آنهایی که مساعی وافر مبذوول نموده اند دستمریزاد وخداقوت گفت.
 در گذشته شور و شوق درجهت افتتاح سینما فزونی تراز امروز بود، طبیعی است که امکانات ارتباطی در دهه ۶۰و۷۰ با حال قابل قیاس نیست ودنیای مجازی گوشه از از مسئولیت وارده را به نوعی تقبل می نماید، اما باید پذیرفت که این ظرفیت نیزنمی تواند جای پای سینما را بگیردوخلاء آن همچنان تاکنون مشهود بوده است.
در آن زمان نمایش فیلم های تکراری به مرور زمان سبب گردید که انگیزه حضور به مرور کاهش یابد ودرادامه با توقف همراه گردید، به امید که این باربنا به وعده جناب دکتر محمودی ریاست محترم اداره ارشاد اسلامی پاوه چنین نباشد وبا اکران فیلم های به روز ، خیل مشتاقان را به پرده سینما بکشاند واوقات فراغت شهروندان دیارمان را به نوعی پوشش دهد.
دکتر محمودی درجریان مراسم افتتاح سینمای پاوه به تاریخچه سینما و رونق آن درامریکا وغرب اشاره ای گذرا نمود وسیاست های صهیونیست ها دراعمال نیت سوء خویش بلاخص در تسخیر فکر واندیشه مجامع دیگر با بهره جُستن از این صنعت واکاوی نمود وهالیود را مروج سبک زندگی دیگر ممالک دانست.
وی با ذکر آمار و ارقام به تأثیرگذاری منفی فرهنگی پرداخت که نشأت گرفته از تفکرات غربی است و به هیچ وجه با فرهنگ و اندیشه‌های ما هماهنگ نیست وسنخیتی ندارد.
بی شک هالیوود از ابتدای پیدایش سینما بازوی در جهت رسیدن به خواسته سیاستمداران غربی بوده است، بطوریکه پروفسور آمریکایی «ریک آلتمن» هم به این نکته اشاره ی جالبی دارد که هالیوود سبب قوام گرفتن فرهنگ آمریکایی شده است.این رویکرد هالیوود شاید برای کشور خودشان مفید باشد، اما به دلیل عدم همخوانی با دیگر فرهنگ‌ها برای کشورهای دیگر مخرب است.
کم وبیش واقفیم که سینما ارزش ها و نگرش ها را در ذهن مردم ما ایجاد و یا تغییرمی دهد.اما دراین میان جایگاه صنعت سینما وتئاترکشور ویا منطقه ی ما چگونه است؟ چقدر برای آن هزینه نموده ایم ؟ وچه انتظاری باید از آن داشته باشیم؟ غربی ها برای القاء تفکرات خویش هزینه می کنند وباید هم نتیجه بگیرند، به امید که از حرف به عمل تغییر مسیر دهیم ومسیرآینده ی خود را به درستی تغییر دهیم تا همچنان بازیچه این وآن قرار نگیریم.
شایان ذکر است؛  مراسم افتتاح همراه با برگزاری جشن میلاد نبی مکرم اسلام (ص) بود. از دیگر برنامه های اجرایی می توان به تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط کاک سوران فیضی ومجری گری هنرمند توانا کاک هادی سپنجی واجرای کلیپی در مورد تاریخچه سینما بعداز انقلاب واجرای  موسیقی توسط  هنرمندان خانه موسیقی پاوه به سرپرستی کاک پیمان حسن زاده بود که در مسابقات استانی رتبه دوم را کسب نموده بودند.
پایان بخش برنامه اکران فیلم جامه دران بود که می تواند آغازی بریک فعالیت بزرگ باشد .۱۵ دی ۱۳۹۴ ۰۹:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید