اخبار

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی زنان در شهرستان سرپل ذهاب

برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی زنان در شهرستان سرپل ذهاب
کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی زنان با هدف چگونگی برخورد با مشکلات و آسیب های اجتماعی در شهرستان سرپل ذهاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی زنان در شهرستان سرپل ذهاب با حضور کارشناسان مجرب با همکاری دفتر کمیسیون امور بانوان و با حضور حضور تعدادی از زنان و دختران جوان و هنرمندان این شهرستان چهارشنبه (20 خرداد) برگزار گردید.
بر پایه این گزارش؛ مرضیه عیده پور، دبیر کمیسیون امور بانوان شهرستان سرپل  ذهاب، هدف از برپایی این کارگاه را آشنایی بانوان شهرستان با آسیب های اجتماعی و چگونگی برخورد با اینگونه مسائل با استفاده از راهکارهای کارشناسانه و علمی عنوان نمود.
در ادامه حجت الاسلام مرادی به عنوان کارشناس مذهبی از دیدگاه اسلام به بررسی و طرح مسئله پرداخت. وی گفت: از دیدگاه اسلام مالک همه چیز خداست. یعنی حتی حق تصرف در بدن خود نیز نداریم. همانطور که خداوند در قرآن می فرماید: هر کسی که یک نفر را بکشد، انگار که تمام بشریت را کشته است.
وی با اشاره به احادیث و آیات قرآنی افزود: خدا می فرماید: اگر کسی بخواهد به خودش آسیبی برساند ما او را در آتش جهنم و جزء خائنین قرار می دهیم. همچنین امام صادق (ع) می فرماید: هرکسی عمداً خودش را بکشد وارد جهنم می شود.
در ادامه دکتر مقدسی کارشناس آسیب های اجتماعی ، پژوهشگر و مدرس دانشگاه ضمن ابراز خرسندی از حضور در سرزمین مقاوم و حماسه ساز سرپل ذهاب و قدمگاه شهدا بعنوان نمونه های استقامت و ایمان، به بیان آسیب های موجود در جامعه پرداخته و روش های مقابله با آن را با طرح راهبرد تاب آوری آموزش داد.
وی در این زمینه افزود: که مشکلات و سختی های متعددی سلامت خانواده ها را در معرض تهدید قرار می دهد که نیاز است خانواده با مشارکت تمامی اعضاء با سلاح توکل و صبر و استقامت به مقابله با خطراتی که سلامت روانی اعضای خانواده را تهدید می کند، بپردازند.
ایشان در ادامه افزودند که تاب آوری در شرایط سختی و تنش معنا پیدا می کند که در صورت تداوم مراقبت از سلامت و تلاش برای برون رفت از وضعیت تنش، خروجی مثبت نتیجه آن خواهد بود.
در ادامه مراسم سرکارخانم داوودیان کارشناس مسائل زنان گفت: خداوند توانایی ها و قدرت ویژه ای را به زنان اختصاص داده است که می توانند با استفاده از آن بر انواع مشکلات و مصائب روزمره چیره شوند. وی افزود: همانطور که همه می دانیم زنان این خطه در دوران هشت سال دفاع مقدس با دفاع از آب و خاک خود و همچنین با پشتیبانی از خانواده و اطرافیان باعث تقویت اعتماد به نفس و اطمینان آحاد جامعه گشتند که من خود شاهد این امر بوده ام و به تمامی این زنان افتخار می کنم.
در پایان مراسم گروه تنبورنوازی وابسته به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرپل ذهاب به اجرای موسیقی عرفانی پرداختند که مورد توجه و تشویق حاضرین واقع گردید.

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۳۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید