معاونت ها و مراکز ستادیمعاونت فرهنگی و رسانه ای

اختتامیه جشنواره کالا و محصولات فرهنگی

اولین جشنواره کالاها و محصولات فرهنگی کرمانشاه در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛  آئین پایانی نخستین جشنواره کالا و محصولات فرهنگی امروز سه شنبه (12 اسفند) در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با حضور مدیرکل، معاونین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، باباخانی (مدیرکل امور مالی استانداری)، فتاحی (مدیرکل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه)، برگزیدگان و داوران جشنواره  و جمعی از اصحاب و فرهنگ و هنر استان ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید .
شایان ذکر است؛ 148 اثر رسیده (107 اثر بخش هدایای فرهنگی و 41 اثر بخش عروسک) به این جشنواره در دو مرحله روزهای شنبه و یکشنبه (9 و 10 اسفند) توسط داوران حوزه عروسک؛ مریم کام دوست، فرزانه لطیفی و یگانه عبدالمالکی و روز یکشنبه   داوران بخش هدایای فرهنگی ( زیورآلات زینتی، کارهای چوبی،  پوشاک محلی و...) فیروز ناصری، فریبرز عزیزی و محمد ثمری مورد ارزیابی قرار گرفت.
آثار بسیار خوبی از سراسر استان در اولین دوره از این جشنواره فرهنگی به دبیرخانه طی این مدت ارسال گردید که در نهایت این آثار توسط  داوران صاحب نظر به داوری گذاشته شد و در نهایت امروز توسط بهرام فاضلی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه طی مراسمی با حضور مسئولین فرهنگی استان از برگزیدگان به صورت ویژه تقدیر به عمل آمد و جوایزی اهدا شد.

اسامی برگزیدگان جشنواره به شرح ذیل اعلام می گردد:

 « در بخش عروسک »

* رده سنی کودک و نوجوان

نفر اول :غزل هاشمی بینا شهرستان کرمانشاه

 نفر دوم :فاطمه بیگلری شهرستان کرمانشاه

 نفر سوم:عماد لطیفی شهرستان کرمانشاه

 

* رده سنی بزرگسال

نفر اول : خانم مریم کمری شهرستان سرپل ذهاب

نفر دوم : آقای حمیدرضا کنگاوری 

شهرستان سنقروکلیایی

نفر سوم: آقای علی امرایی

شهرستان کرمانشاه 

 

« بخش هدایای فرهنگی »

که این بخش در سه رسته مورد بررسی و داوری قرارگرفت 

* محصولات بومی - محلی

نفر اول :خانم مریم رشتیان شهرستان کنگاور 

 نفر دوم : خانم شراره مرداویج شهرستان سرپل ذهاب 

 نفر سوم :خانم فرخی حمیدی شهرستان ثلاث باباجانی 

* بافتنی و البسه محلی 

نفر اول :خانم شکوفه جعفری شهرستان اسلام آباد غرب 

 نفر دوم :خانم سارا احمدی شهرستان اسلام آباد غرب 

 نفر سوم :خانم پریسا میری شهرستان سرپل ذهاب 

*سایر هدایا

نفر اول :آقای فریدون محمدی شهرستان جوانرود 

 نفر دوم :آقای عبدالناصر احمدی شهرستان روانسر 

 نفر سوم :خانم اعظم نجاتی پور شهرستان کنگاور

آیین پایانی همایش سیمای امام رضادر ادبیات روایی

کرمانشاه آیین اختتامیه همایش علمی-پژوهشی سیمای امام رضا(ع) در ادبیات روایی، امروز(14 اسفند) در تالار وحدت کرمانشاه برگزار و از نفرات برگزیده این همایش تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ جلیل بالایی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری کرمانشاه در آیین اختتامیه این همایش با اشاره به لزوم حرکت به سمت توسعه گفت: اگر جامعه‌ای توسعه نیافته است، مسئولان و مردمان آن جامعه توسعه نیافته هستند.
وی افزود: برای حرکت به سمت توسعه ابتدا باید مردم توسعه طلب و توسعه خواه داشته باشیم و تربیت چنین نسلی برعهده نهادهای فرهنگی است و با کارهای فرهنگی امکانپذیر است.
بالایی همچنین به سیره میانه رو و متعادل امام رضا(ع) در جنبه های مختلف زندگی اشاره کرد وافزود: ترویج سیره زندگی این امام بزرگوار باید به روش های امروزی در دستور کار قرار گیرد و نسل جدید باید با منش و روش و سیره زندگی این بزرگواران آشنا شوند و این وظیفه خطیر برعهده نهادهای فرهنگی است.
مظفر تیموری معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اعلام فراخوان این همایش در اردیبهشت ماه امسال، گفت: اوایل امسال مراسم رونمایی از پوستر همایش با حضور مسئولان برگزار و فراخوان آن نیز به دانشگاه ها، ادارات و وتمامی نهادهای فرهنگی کشور ارسال شد.
وی افزود: در طول این مدت 33 مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شد که با داوری صورت گرفته در نهایت هشت مقاله به عنوان آثار برگزیده این دوره همایش انتخاب شدند.
تیموری خاطرنشان کرد: هر استان بصورت اختصاصی به موضوعی خاص در رابطه با سیره امام رضا(ع) می پردازد و کرمانشاه نیز چندین سال است که این همایش را در حوزه ادبیات برگزار می کند.
در پایان این مراسم هشت مقاله برگزیده این دوره همایش معرفی و از فرحناز حیدری نسب به خاطر اثر "خوانش قصه های رضوی مرتضی دانشمند بر پایه نظریه لیپمن (مجموعه قصه های مهمان امام رضا (ع) و آفتاب خراسان))، پریوش زنگنه به خاطر اثر "تحلیل معناشناختی رمزگان نمادین داستان راز آن بوی شگفت"، پریسا احمدی به خاطر اثر "نقد روایت شناختی رمان دخیل عشق بر پایه عنصر زمان و زمانمندی"، عطا الماسی به خاطر اثر "بازتاب کرامات رضوی در عناصر داستان رمان دخیل عشق"، احمدی عباسی دره بیدی، امیرحسین جعفری و نگار کاظمی اسفه به خاطر اثر "ارائه الگویی از شخصیت قهرمانانه امام رضا (ع) در کتاب میهمان طوس"، احمد خلیلی به خاطر اثر "بررسی نشانه شناسی گشتالت ناتمام جدایی در داستان های مربوط به امام رضا (ع)"، سیدمحبوبه کشفی و زهرا قاسم نژاد به خاطر اثر "واکاوی بینامتنیت ضمنی اخلاق رضوی در داستان «دخیل عشق» بر پایه رویکرد ژنت" ابراهیم ظاهری به خاطر اثر "نقش های کنش پذیری و مضمونی امام رضا (ع) در داستان های برگزیده جشنواره کودک و نوجوان رضوی (1385-1392)" و میثم خلیلی و احمد زارع زردینی  به خاطر اثر "تحلیل ساختار هنری روایت خلقت حضرت آدم (ع) در بیانات رضوی (ع)" تجلیل شد.

انتخابات خانه مطبوعات کرمانشاه

انتخابات خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه پیش از ظهر دوشنبه 13بهمن ماه به صورت الکترونیکی برگزار و هیات مدیره جدید این تشکل برای سه سال آینده انتخاب شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه اعلام کرد: بر این اساس در بخش مدیران مسئول وحید نیشابوری با ۶۲ رای و فریدون معتمدیان۵۲ رای اکثریت آرا ماخوذه را کسب کردند.
در این بخش فردین کبودی با ۳۱رای بعنوان عضو علی البدل انتخاب شد.
در بخش خبرنگاران ناهید سویه به ۵۵ رای، روح الله مرادی با۵۲ و سید محمد امین حسینی با ۵۰ انتخاب شدند.
در این بخش آقایان عبدالله الماسی با ۳۷رای و فرزاد نویدی با ۳۶ رای بعنوان اعضای علی البدل انتخاب شدند.
هادی نوروزی با ۷۱ رای در بخش نمایندگی خبرگزاری ها و بهرام علی باقری با ۵۶ رای در بخش نمایندگی روزنامه سراسری انتخاب شدند.
در بخش نمایندگی خبرگزاری ها نیز سید رامین موذنی با ۱۳ رای و همچنین در بخش سرپرستی روزنامه های سراسری احسان اکبری با ۲۴رای بعنوان اعضای علی البدل این دو بخش انتخاب شدند.
بر اساس نتایج حاصل شده شهریار دبیری با ۵۸رای و محمد حسین ماهوتیان با ۵۴ رای نیز بعنوان بازرسان این دوره خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه انتخاب شدند. 
در این بخش بهمن سلطانیان با ۲۹رای بعنوان عضو علی البدل انتخاب شد.
83.3درصد از اعضای خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمانشاه در این انتخابات شرکت کردند.