برگزیدگان پوستر دومین جشنواره فرامرزی مطبوعات 1400

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ نیشابوری در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقه طراحی پوستر و شعار این جشنواره گفت: در بخش طراحی پوستر جشنواره بیش از 10 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.
وی افزود: با داوری های صورت گرفته در نهایت هیات داوران هیچ اثری را حائز رتبه اول و دوم ندانسته و تنها "نگار حسین خانی" توانست عنوان سوم این رقابت را کسب کند.
نیشابوری گفت: در بخش انتخاب شعار جشنواره هم با رقابت صورت گرفته، 17 اثر به دبیرخانه ارسال شد که در نهایت شعار "پروا بهرامی تبار" به عنوان شعار برگزیده برای این جشنواره انتخاب شد.
دبیر جشنواره فرامرزی مطبوعات و پایگاه های خبری خاطرنشان کرد: شعار منتخب این جشنواره "رسانه های مرزی، تعاملات فرامرزی، ثبات منطقه ای" است.
جشنواره فرامرزی "مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه های خبری" 10 اسفند در کرمانشاه برگزار می شود
 
فراخوان جشنواره به زودی اعلام می شود/ رسانه های 17 استان از سه کشور ایران، ترکیه و عراق در جشنواره حضور دارند
نیشابوری در ادامه با اشاره به اعلام فراخوان این جشنواره در آینده ای نزدیک گفت: فعلا در این زمینه منتظر باز شدن سایت معاونت مطبوعاتی هستیم تا امکان ارسال آثار فراهم شود.
دبیر جشنواره فرامرزی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری در خصوص استان های شرکت کننده در این جشنواره هم گفت: در این جشنواره تمام استان های نوار مرزی شمال غرب و غرب کشور حضور خواهند داشت که استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام و خوزستان  را شامل می شود.
وی افزود: علاوه بر این رسانه های استان های اربیل، سلیمانیه، حلبچه، دیالی، واسط، میسان و بصره نیز از کشور عراق در این جشنواره حضور خواهند داشت.
نیشابوری گفت: از کشور ترکیه هم رسانه های استان های آغری، ایگدیر، وان و حاکاری در این جشنواره شرکت خواهند کرد.
دبیر جشنواره فرامرزی مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری هم‌افزایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های رسانه‌ای استان‌های منطقه، فراهم آوردن زمینه رقابت سالم در راستای ارتقای سطح کیفی و محتوایی رسانه‌های منطقه و گسترش مبادلات فرهنگی و رسانه‌ای بین استان‌های مرزی سه کشور ایران و عراق و ترکیه را از جمله اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.
 توسعه‌ و امنیت پایدار فرهنگی و اجتماعی در منطقه، تقویت فضای همدلی و همگرایی بیشتر بین استان‌های جدار مرزی سه کشور همسایه و تقویت دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در راستای تعامل سازنده با کشورهای همسایه از دیگر اهداف مهم این جشنواره است که نیشابوری به آنها اشاره کرد.
وی با بیان اینکه اولین دوره این جشنواره به میزبانی استان ایلام برگزار شد، گفت: تمام نقاط ضعف این جشنواره احصا شده و تلاش کرده ایم در برگزاری دومین دوره آن این مشکلات مرتفع شود.
نیشابوری ابراز امیدواری کرد با همکاری تمام مجموعه استان بتوان جشنواره ای باشکوه در خور شان و جایگاه کرمانشاه برگزار کرد.
وی تاکید کرد: این جشنواره آبروی تمام استان است و همه باید با حساسیت ویژه ای برای برگزاری هرچه بهتر آن پای کار باشند.
رسانه جدید

جشنواره سیمای امام رضا در ادبیات کودک و نوجوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ پیمان جسری ، با اشاره به اعلام فراخوان این همایش در تیر ماه امسال گفت: امسال نیز مانند دوره های گذشته سیمای امام رضا(ع) در یک نوع از ادبیات کشور مورد بررسی قرار می گیرد.
وی افزود: برای این دوره که چهاردهمین دوره برگزاری همایش ملی امام رضا(ع) در استان کرمانشاه، سیمای امام رضا(ع) در ادبیات کودک و نوجوان انتخاب شده است.
رییس اداره امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: مجموعا 33 مقاله از 15 استان کشور به دبیرخانه همایش ارسال شده است.
جسری از انتخاب 12 مقاله برگزیده در این دوره همایش خبر داد و افزود: با داوری صورت گرفته در نهایت 12 اثر از استان های سمنان، کردستان، کرمانشاه، آذربایجان شرقی و اصفهان به عنوان آثار برگزیده این دور جشنواره توسط هیات داوران انتخاب شدند.
مسئول دبیرخانه همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات کودک و نوجوان از برگزاری آیین اختتامیه این همایش در اواخر دی ماه خبر داد و افزود: در این آیین از مقالات برگزیده تجلیل خواهد شد.
جسری برگزاری چنین همایش هایی را گامی موثری در راستای ترویج و نشر سیره فرهنگ رضوی در جامعه دانست و افزود: از طرفی برگزاری چنین همایش‌ های پژوهشی به شناسایی و معرفی هرچه بیشتر و بهتر پژوهشگران حوزه رضوی منجر می شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: همچنین با برگزاری چنین برنامه هایی بانک اطلاعاتی از مقالات پژوهشی برای پژوهشگران آینده سیمای امام رضا(ع) در ادبیات کشور فراهم می شود. ضمن اینکه تولید این مقالات به معنای تولید محتوای فرهنگ رضوی است که بسیار ارزشمند است.
رسانه جدید

رونمایی از پوستر هفته های قرآنی 1400

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ در جلسه برگزاری برنامه‌های هفته و قرآن و عترت ظهر امروز که با حضور مدیرکل، رئیس حوزه قرآن و عترت، رییس اداره امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رؤسای ادارات قرآنی اوقاف و امور خیریه، تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش کرمانشاه و مدیرعامل اتحادیه قرآنی استان برگزار شد، از پوستر هفته های قرآن و عترت رونمایی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در تشریح برخی از اهداف برگزاری هفته های قرآن و عترت؛ به جهت دهی و دستیابی به جریان سازی قرآنی و توسعه کمی و کیفی فعالیت های فرهنگی، تبلیغی در استان و همچنین ترغیب و تشویق و هدایت اصحاب فرهنگ و هنر جهت رشد و ارتقاء فرهنگ عمومی ذیل فرهنگ متعالی قرآن و عترت اشاره کرد.

 وی در ادامه برگزاری این هفته ها را گامی ارزنده در راستای شناسایی و معرفی استعداد و دستاوردهای فرهنگ قرآنی دانست که می توان بر این اساس، از میزان توانمندی استان ها در هم افزایی مورد نظر و تشریک مساعی دستگاه ها و سازمان ها و نهاد های مردمی و همچنین انجمن ها و موسسات فرهنگی - قرآنی و هنری درحوزه قرآن وعترت به ترسیم راهبردهای اساسی دست یافت.

فاضلی در تشریح این برنامه ها تصریح کرد: هفته های قرآن و عترت به رشته های متعدد و چندین جشنواره فرهنگی و هنری در بطن خود، همچون هنرهای تجسمی ، صنایع دستی ، امور ادبی و هنرهای سینمایی و نمایشی و در بخش مسابقات حفظ و تلاوت قرآنی ؛ آوا و نغمات دینی و محافل انس و تکریم و یادواره های شهدای قرآنی و نمایشگاه های مرتبط ، نقش بسیار مهمی در سمت و سو بخشیدن به فعالیت های این عرصه برای رونق بیش از پیش در خلق و آفرینش های حوزه هنرهای قرآنی و نهایتا غنای فرهنگ قرآنی در هر استان به عهده خواهد داشت .

در این جلسه مقرر شد همه سازمان‌های مرتبط به ویژه سازمان‌های فعال در حوزه قرآن و عترت برنامه‌های مدون و تعریف شده خود را به نحوی برنامه‌ریزی کنند که در هفته قرآن و عترت استان گنجانده شود.

رسانه جدید