• اخبار

برگزاری کرسی تلاوت قرآن کریم در شهرستان سنقر

برگزاری کرسی تلاوت قرآن کریم در شهرستان سنقر

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی: در راستای اجرای ویژه برنامه های جشن رمضان، اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی یکی دیگر از برنامه های کرسی تلاوت قرآن را درمسجد سیدالشهدا(ع) برگزار نمود.
روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی:در راستای اجرای ویژه برنامه های جشن رمضان،اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سنقروکلیایی یکی دیگر از برنامه های کرسی تلاوت قرآن  را در مسجد سیدالشهدا(ع)، برگزار نمود.
در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، سخنران  برنامه حاج آقا نظری با اشاره به سوره اسرا آیه ٨٢ ،قرآن را مایه شفای اخلاقی  ورحمت برای  مومنان دانستند وتاکید داشتند که: مرتبه مومن از مسلم بالاتر است  وما باید سعی کنیم به درجه ای از ایمان برسیم که بتوانیم خود را تسلیم محض خداوند بگردانیم، زیرا تنها از این طریق  است که میتوان از برکات و حسنات کلام خداوند یعنی قرآن بهره مند شویم.
نظری در ادامه قرآن را کتابی به دور از هرگونه تحریف دانستند که میتوان از آن به عنوان کتاب راهنمای زندگی  در تمام دورانها و برای تمامی انسانها استفاده کرد و به همین سبب رونق بخشیدن به چنین جلساتی را در راستای انس گرفتن، شناخت بهتر و بیشتر این کتاب آسمانی را بسیار مهم و ضروری ارزیابی کردند.
سپس در ادامه برنامه قاریان جوان و مطرح کشوری با قرائت آیات معطر و نورانی کلام ا... مجید، فضای معنوی مسجد را دوچندان عطر آگین نمودند.
حاج آقا نظری در پایان ضمن قدردانی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و دیگر بانیان این جلسه پرفضیلت قرآنی، بر لزوم  و اهمیت تشکیل این چنین فضاهای معنوی از سوی دیگر ادارات ونهادها تاکید داشتند.
در پایان هدایایی از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان به رسم یاد بود به قاریان و شاعران متدین عزیز اهدا گردید.
لازم به ذکر است این برنامه با همکاری معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ،کانون بسیج هنرمندان و کانون فرهنگی هنری امام حسین(ع) شهرستان سنقر برگزار گردید.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500